До «експерименту Саакашвілі» хоче долучитися Чернігівщина
З проханням долучити Чернігівщину до «експерименту Саакашвілі», тобто спрямувати половину понадпланової виручки митниці на розвиток доріг, звернулася до парламенту та уряду обласна рада. За відповідне звернення депутати проголосували майже одноголосно.
Ініціював його голова обласної ради Ігор Вдовенко.
«На сьогодні, після консультацій з «Облавтодором», на ремонт доріг області приблизно потрібно півмільярда гривень – відносна цифра», – пояснив він журналістам по закінченню сесійного засідання.
На думку Ігоря Вдовенка, приєднання Чернігівщини до експерименту дасть змогу поліпшити фінансування дорожньої галузі.
Нижче наведено текст звернення.
ЗВЕРНЕННЯ депутатів Чернігівської обласної ради
до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України
щодо включення Чернігівської області до експерименту
з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автодоріг
загального користування державного значення
Чернігівська область, займаючи площу 31,9 тис. км2, є однією з найбільших (5,3 % площі України) за територією. Вона межує на північному заході з Гомельською областю Республіки Білорусь, на півночі - з Брянською областю Російської Федерації.
Територією області проходять 63 автодороги державного значення, з них дві (М-01 та М-02) на загальній протяжності 311,1 км є частиною міжнародного транспортного коридору №9 і європейських автомагістралей Е-95 Санкт-Петербург – Київ – Одеса – Мерзифон та Е-101 Москва – Київ. Інтенсивність руху на автодорогах державного значення (міжнародні, національні, регіональні) становить від 1500 до 12380 авто на добу.
При цьому більшість доріг та мостів будувалися у стислі терміни протягом 70-80-тих років у максимальних обсягах твердого покриття при мінімальних витратах і розраховувалися на осьові навантаження 6-10 т. На сьогодні Правилами дорожнього руху дозволене і широко використовується осьове навантаження 11 т (до 80 % більше від того, на яке розраховані дороги).
Крім того, постійний ріст інтенсивності руху (щорічно на 10-15 %) спричиняє прогресуюче руйнування доріг і мостів, що без значного росту обсягів фінансування дорожніх робіт поступово призводить до погіршення стану мережі доріг загального користування.
Зважаючи на те, що обсяги фінансування дорожньої галузі з державного бюджету упродовж останніх років не забезпечували нормативних термінів проведення ремонтних робіт автомобільних доріг та відсутність власних фінансових ресурсів, виходимо з клопотанням внести зміни до пункту 33 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо запровадження для Чернігівської області експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку доріг загального користування державного значення.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 14363 |
Посилання до теми:
29.03.2016 «Ми не хочемо продавати совість», але під «Сафарі-парк» виділили 20 га лісу біля Остра
29.03.2016 «Облсвітло» передано Чернігову
29.03.2016 Додатково маркувати продукцію з РФ, – вирішила Чернігівська облрада
29.03.2016 Чернігівська облрада вимагає звільнити Савченко
21.03.2016 Поліція бере в «їжачі рукавиці» депутатів. Районних!
21.03.2016 Питання шостої сесії Чернігівської міськради. Анонс
18.03.2016 Органи дослідять «недбалість» із виділенням земель лісового фонду
Коментарі (2)
Ратан | 2016-03-29 22:49
Правдоруб("Глибокий рів") | 2016-03-29 21:08
Бо, починати треба з дураків,
А вже за тим - дороги!