Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
пити чи не пити?
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Уряд працює на тіньовий ринок алкоголю?
Уряд працює на тіньовий ринок алкоголю?

Уряд працює на тіньовий ринок алкоголю?

Чергове підвищення акцизів на лікеро-горілчані вироби не врятує український бюджет, оскільки, для споживачів купівля спиртного за новими цінами стане недозволеною розкішшю.

Стараннями Арсенія Яценюка і Наталії Яресько легальна горілчана галузь може взагалі припинить своє існування до весни 2016 року, — вважають учасники ринку, пишуть "Українські новини".

За словами голови асоціації "Укргорілка" Володимира Остапюка, в разі підвищення акцизу мінімальна ціна пляшки горілки 0,5 л складе 90 грн, а тризіркового коньяку – 150 грн. Експерт зазначив, що підвищення цін призведе до суттєвого зростання рівня тіньової економіки в алкогольній галузі.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду законопроект №3630 "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулюванні економічної діяльності в Україні". У ньому "уряд камікадзе" пропонує парламенту з 1 січня 2016 р. підвищити акцизний податок на горілку на 100%. У результаті чергової “псевдореформи” вже через два тижні пляшка найдешевшої легальної горілки в роздробі буде коштувати близько 90 грн.

А до весни, тіньовий ринок міцного алкоголю зросте до 60-70%, і більшість легальних виробників опиняться просто на межі банкрутства. Проте, очікуваного зростання надходжень до державного бюджету не буде, оскільки алкогольна галузь, яка до недавна була візитною карткою країни, може взагалі припинити своє існування, — вважають опитані учасники ринку.

Коментарі (1)

Дохтор Більжо | 2015-12-17 10:41

А що, ця, ясна, як день, річ тільки щойно дійшла до голови асоціації? Як на мене, то легальний ринок алкоголю давно вбитий мінімальними цінами від уряду. Найдешевша пляшка горілки в магазині коштує 55 грн., контрафактну горілку продають по 16 грн. за півлітру. Різниця в 3,5 рази вбиває легальні продажі. Найгірше, що магазинна й контрафактна горілка однакової хріновості. Тобто в магазині торгують тим самим контрафактом без сплати податків.
До горілки можна додати і тютюн. Згадайте, коли ви в останній раз отримувал чек при купівлі сигарет в кіоску?
Ось так дурні з Кабміну, зарізавши двох курок, що несли золоті яйця, вирішили перейти до курки, що яєць не несе, але ходить за виводком - захотіли по суті скасувати єдиний податок для людей, які від держави нічого не отримують, але створюють робочі місця і стримують наближення соціального вибуху в суспільстві.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства