Останнє оновлення: 19:51 середа, 2 жовтня
Реформи
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Євросоюз експериментує з Україною
Євросоюз експериментує з Україною

Євросоюз експериментує з Україною

Не такий страшний чорт, як його малюють. Саме так говорять експерти про процес стандартизації українських підприємств, які хочуть потрапити на ринки Євросоюзу. Хоча цей процес дороговартісний і тривалий у часі, все ж його переваги очевидні.

Проходячи «болючу» процедуру стандартизації виробники одним пострілом вбивають двох зайців.

Про це, зокрема, йшла мова сьогодні на засіданні Клубу реформ у Чернігівські міській раді.

Говорити про європейське майбутнє України та позитивні аспекти Угоди про асоціацію з ЄС до Чернігова приїхали фахівці з Посольства Великої Британії в Україні.

Шанс на прогрес за законами ЄС

Для нашої держави Угода про асоціацію з Європейським Союзом – це унікальний інструмент реалізації, передовсім, внутрішніх реформ. Сама ж угода являє собою алгоритм співпраці у різних сферах.

Один із найважливіших моментів у даному документі – це запровадження для українських виробників зони вільної торгівлі і безмитний доступ до європейського ринку.

Спочатку «боляче», але потім приємно…

За словами національного експерта з питань підготовки та імплементації Угоди про асоціацію Вадима Трюхана, це дозволить українським виробникам економити кількасот мільйонів щороку. Але щоб вийти на європейські ринки, підприємства мають пройти, так би мовити, «болючу» процедуру сертифікації.

Не всі українські виробники оцінили такий крок. Адже, щоб отримати омріяний допуск на ринок ЄС треба добряче потрясти гаманцем. Наприклад, один із українських консервних заводів, щоб пройти сертифікацію за кілька років витратив майже три мільйони гривень. Причому, на документи витрачено лише 10 % цієї суми. Все інше – на модернізацію матеріально-технічної бази.

Тобто, майже всі витрачені кошти залишаються на підприємстві. Вигода очевидна – одним пострілом двох зайців – «зелене світло» на ринок ЄС і модернізація виробництва.

Аграрії стануть Скрудж Мак-Даками

Також на засідання йшла мова про переваги Угоди з ЄС для аграріїв. За рік українські сільгоспвиробники можуть збільшити експорт майже на мільярд доларів.

Акція від Євросоюзу

Окрім того, Євросоюз, врахувавши складну ситуацію з економікою України та війну на Донбасі, розробив експериментальну програму «Автономні торгівельні преференції». Тобто, українські виробники постачатимуть товари на ринок країн Євросоюзу за низькими митними ставками.

Причому, «адміністративні квоти» розподілятиме не влада України, а Євросоюз. Таким чином, вдасться унеможливити корупцію.

Детально з положеннями Угоди про асоціацію можна ознайомитися на офіційному веб-порталі українського уряду. До слова – весь текст документу займає близько 200 сторінок.

Участь у засіданні Клубу реформ також взяв перший заступник Чернігівського міського голови Микола Миргородський.

За його словами, Україну очікує дуже складний рік, але співпраця з країнами ЄС повинна не просто врятувати економічний сектор, а і розвинути його.

Коментарі (3)

Алекс | 2014-12-25 08:33

Выдумки!!!! Европа свое не знает куда деть и тут же бросится скупать все с Украины!
\\\ без сопливых москвичей разберёмся
IP 95.167.165.226
Хост: 95.167.165.226
Город: Москва
Страна: Russian Federation
IP диапазон: 95.167.0.0 - 95.167.255.255
Название провайдера: OJSC Rostelecom
inetnum: 95.167.0.0 - 95.167.255.255
organisation: ORG-JR8-RIPE
org-name: OJSC Rostelecom
org-type: LIR
address: OJSC Rostelecom
address: Kiryukin Aleksey
address: 25-2, Dubovaya Roscha street

гость | 2014-12-24 19:51

Так и не понял из статьи, какую процедуру надо пройти предприятиям? Стандартизации или сертификации? Как обычно грешное с праведным...

Светлана Сучилина-Соколенко | 2014-12-24 17:46

Я-за!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чорна Десна і мертвий пляж

SVOBODA.FM