Останнє оновлення: 15:01 неділя, 5 липня
Економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Через монополію Укрспирту українці п’ють "шмурдяк"
Через монополію Укрспирту  українці п’ють шмурдяк

Через монополію Укрспирту українці п’ють "шмурдяк"

Через монополію Укрспирту і ситих чиновників українцям доведеться пити "шмурдяк"

Спиртові заводи, збудовані в позаминулому столітті, руйнуються, але декларують зростання виробництва.

Державна фінансова інспекція перевірила Укрспирт і отримала приголомшливі дані: навіть неробочі спиртозаводи пожирали газ та електрику у промислових масштабах.

Натомість ті, хто алкоголь таки випускає, змушені купувати нелегальний спирт, бо отримати стратегічний продукт у законний спосіб для декого просто неможливо.

Всі діючі спиртзаводи збудовані в кінці позаминулого століття, проте спирт, за словами чиновників, тут роблять найкращий в СНД. Утім виробники горілки кажуть зворотнє - спирт, з якого вони змушені робити напої – не годиться.

Український спирт від державної монополії - найдорожчий в світі. Літр пшеничного коштує 16 гривень - вдвічі дорожче, ніж за кордоном.

Павло Климець, народний депутат і разом з тим власник лікеро-горілчаного підприємства, скаржиться: "Ціна-якість нас не влаштовує. Але ми змушені купувати. Це державна монополія. Це як світло".

Державна монополія означається для виробників алкоголю не лише завищеною ціною і спірною якістю. Найцікавішим є сам процес купівлі спирту в Україні. Це справжній чиновницький лабіринт, за кожним поворотом якого - рука бюрократа. Кожен завод раз у три місяці має пройти три держінстанції і вибити 5 різних документів.

За словами економістів, Укрспирт має контроль за всіма заводами. Вони "доять" всі існуючі горілчані бренди. Тому всі крупні горілчані компанії вимушені йти на уклін до керівництва Укрспирту зі словами: "Хлопці, дайте нам, будь ласка, легальний спирт". Якщо комусь потрібно вирішити питання по спирту, то робити це потрібно тільки за особистою домовленістю".

Будь-яка дрібниця – і лабіринт перетворюється на тупик ,а фірма вилітає в трубу.

У діжках одного з винзаводів мали стати вином дві з половиною тисячі тон винограду. Проте урожай з 400 гектарів бессарабських виноградників – зіпсовано. Держава  в обличчі районних чиновників податкової не дозволила цьому винзаводу купити спирт для кріплення вина.

- Ми переробляли документи 4 рази. Але в підсумку на сьогоднішній день ми не отримали жодного літра спирту. Це повна катастрофа, - розповів директор заводу.

Асоціація виноробів звернулася до Президента - в своєму листі винороби називають Укрспирт повністю неконтрольованою структурою і просять навести лад. "Сьогодні діяльність "Укрспирту" загрожує вщент зруйнувати роботу алкогольної, в тому числі й виноробної, галузі країни. …", - йдеться у листі.

Віктор Панков, заступник директора Укрспирту, на звинувачення відповідає: "Об'єм  ринку - від 20 до 25 мільйонів дал на рік. Ми його повністю задовольняємо. Потужність наших заводів становить 68 мільйонів дал. Укрспирт працює з прибутком".

Дал - це десять літрів. 68 мільйонів дал - це майже 700 мільйонів літрів спирту на рік. За логікою прибутки від монополії повинні були б вирішити усі бюджетні проблеми.

За даними журналістів за 2011 рік Укрспирт заявив прибуток менше 100 мільйонів гривень. Недонадходження до бюджету від спиртової галузі та алкогольній галузі - за їхніми підрахунками - від 7 до 8 мільярдів гривень на рік. Найцікавіше питання - куди ж зникають ці мільярди.

В 1990 році спирт в Україні виробляли на 76 заводах. Сьогодні половина з них - просто звалища за парканами, де все обладнання давно вирізали на металобрухт. Щоб врятувати решту, в 2010 з концерну Укрспирт створили державне підприємство з такою ж назвою. 35 спиртзаводів, які увійшли до нього, втратили будь-яку самостійність.

Якщо столітні спиртзаводи не модернізують - вони просто зупиняться. В Росії цю проблему вирішили просто - дозволили алкогольним компаніям купити і модернізувати частину спиртзаводів. В Україні ще літом розробили законопроект про приватизацію спиртової галузі. 

За інформацією ТСН

Коментарі (3)

Сергій | 2012-10-22 16:30

Сергій
"Високий Вал", а разом з ним і всьо прогрєссівноє чєловєчєство™, визнали слово ЄВРЕЙ лайкою. Саме цей термін, для багатьох - просто назва національності, визнано ненормативною лексикою.
Браво! :)
Українці, росіяни, індіанці, врешті-решт палестинці - усе це пристойні слова для "Високого Валу". А ось слово єврей - це бридка лайка. Це гидке слівце треба зірочками заляпати.
Нема на вас, грішних, мосаду! :)))

Алекс | 2012-10-22 14:20

Парадокс: юридически за решениями судов , почти все спиртзаводы Черниговской области , в том числе пользовавшиеся известностью и популярностью Ичнянсикй, Крисковский, Новоборовицкий, Холминский,
Тупичевский, Чемерский и т.д. , а также Черниговское областное государственное объединение спиртовой и ликеро-водочной промышленности "Черниговспиртводка" давно признаны банкротами. То есть их имущество должно быть реализовано и возвращены долги кредиторам, выплачена задолжность по зарплате и т.д. Но.... Эти "банкроты" практически уже долгое время после решений судов продолжают работать! Выпускают продукцию, продают через торговую сеть и т.д. Вопрос: куда идёт выручка от этого? Куда смотрит налоговая, милиция, прокуратура? Кто"крышует" этот бизнес? Уверен, что такая ситуация не только в Черниговской области!
  

Сергій | 2012-10-22 13:55

Нахабна брехня з точністю до навпаки. Суто по-єврейськи причини і наслідки перевернути з ніг на голову.
На каналі «1+1», що належить Фуксману, Роднянському й гамериканській компанії ***, проводиться цілеспрямована інформаційна кампанія для зменшення кількості народонаселення через наркотик - етанол.
А на "Високому Валі", котрий позиціонує себе як такий чесний і патгіотичний, все те інформаційне лайно для споживання дебілами регулярно перевішується.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор