Останнє оновлення: 11:02 понеділок, 19 квітня
Репресії-2010
Постійне посилання: http://newvv.net/economic/ukraine/207325.html

Понад 200 львів’ян протестують під СБУ з вимогою припинити переслідування історика

На пікеті від молоді до старших людей всі вимагали від СБУ закрити кримінальну справу проти Руслана Забілого і відновити роботу Національного музею «Тюрма на Лонцького».

10 вересня о 10 год. близько 200 пікетувальників вийшли під стіни Головного управління СБУ у Львівській області. Причиною пікету стало затримання співробітниками СБУ історика Руслана Забілого (директора музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького»), якому інкримінують спробу оприлюднення документів, які містять державну таємницю.

Темою досліджень Руслана Забілого є діяльність ОУН-УПА, документи цього періоду не можуть становити державної таємниці. Львів’яни виступили проти запровадження в Україні практики репресивних методів глибокого сталінізму щодо «інакодумців».

Вони також вимагають пустити працівників Меморіалу на їхні робочі місця.

Пікет організовано спільними зусиллями молоді та громадських діячів. Серед учасників були ветерани ОУН і УПА, чимало студентів-істориків, зокрема організована група студентів історичного факультету Українського католицького університету.

На жаль, ніхто з чільників обласної СБУ не вважав за потрібне вийти і прокоментувати ситуацію. Єдиною реакцією на пікет було закривання відчинених вікон під вигуки «Ганьба!», адресовані нещодавнім діям їх керівництва.

На пікеті було зачитано звернення істориків, в якому зауважено, що репресії не випадково зачепили дослідника, який займається вивченням такої незручної для офіційної влади тематики, як український визвольний рух ХХ ст. Своє обурення діями чинної влади вже висловили ряд правозахисних громадських організацій, зокрема Українська Гельсінська спілка з прав людини.

СБУ має припинити всі спроби замовчування історії, перестати переслідувати науковців, та засекречувати історичну інформацію.

«Ми не допустимо цензури та засекречення історії! Переслідування Руслана Забілого є цинічною спробою СБУ припинити поширення раніше розсекречених кагебістських документів. Це порушує права Руслана Забілого на творчу діяльність і наші права як громадян на доступ до інформації», — прокоментувала Ольга Сало, активістка громадського руху «Відсіч».

Коментарі (2)

революціонер | 2010-09-10 20:34

Теперішня влада своїми діями доводить - що є послідовницею 70-ти років московської окупації, і чітко виконує вказівки кремля

мірко | 2010-09-10 15:19

влада боїться історичної правди відкритої в архівах кгб і робить це ще і на вимогу кремлівських карликів


закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM