Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
Економіка має бути економною ©
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Світлодіодні світильники «вийшли» на вулицю
Світлодіодні світильники «вийшли» на вулицю

Світлодіодні світильники «вийшли» на вулицю

Освітлювати пішохідні переходи вулиць і доріг тепер можна економно і якісно. Таку можливість надає інноваційна система освітлення пішохідного переходу СОПП-АТ, розроблена чернігівським підприємством «АТІЛОС».

Її інноваційність полягає у підвішуванні легких світлодіодних прожекторів на тросі безпосередньо над розміткою ("зеброю") переходу.

Як зауважив заступник директора з питань маркетингу ТОВ "АТІЛОС" Віталій Трофимець, таке розміщення ламп дозволяє економити на встановленні опор і потужних світильників у місцях перетину людьми вулиці, контрастно і рівномірно освітлювати "зебру" і пішохода, здалеку попереджати водіїв про наявність переходу.

Додатково СОПП-АТ можна комплектувати фотореле для автоматичного включення освітлення в темну пору доби, попереджувальними миготливими світлодіодними сигналами і, що цікаво - датчиками присутності, які вмикають світло при наближенні пішохода до переходу.

Енергоспоживання СОПП-АТ, в залежності від норми освітлення, коливається від 4,4 до 13 Вт на кожні 4 метри довжини пішохідного переходу. Річна економія електроенергії від експлуатації однієї такої системи перевищує 2600 кВт-годин. Порівняно з роботою 4-х світильників з лампами ДНаТ-150, розміщеними на опорах для освітлення 8-метрового переходу.

Подібні підвісні вуличні світильники сьогодні успішно експлуатуються в Маріуполі, Сімферополі, інших населених пунктах України. Відгуки про їх роботу – тільки позитивні.

Особливо новинці радіють автомобілісти, яким раніше було проблемно бачити пішохода в темряві. Проте тільки пішохідним переходом застосування підвісних прожекторів не обмежується. Їх, стверджують розробники, можна використовувати для освітлення автостоянок, скверів, залізничних платформ, дворових територій і т. п.

Першими світлодіодними виробами чернігівського підприємства були енергоощадні модулі для освітлення під’їздів, підвалів, коридорів, ліфтів, санвузлів, інших допоміжних приміщень.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства