Останнє оновлення: 20:14 субота, 10 квітня
Легальні наркотики / Акцизний збір
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Мільярд гривень від курців отримав держбюджет у серпні
Мільярд гривень від курців отримав держбюджет у серпні

Мільярд гривень від курців отримав держбюджет у серпні

У серпні 2009 року бюджет України отримав більше 1 мільярда гривень надходжень від акцизу на тютюнові вироби. Це майже в 4 рази більше ніж за аналогічний період минулого року.

Про це Коаліцію громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» повідомила головний інспектор Управління адміністрування акцизного збору ДПА України Морозко Любов Костянтинівна.

«Акцизні надходження з тютюнових виробів вітчизняного виробництва у серпні місяці склали 985 млн. 469 тис. грн., а від сигарет іноземного виробництва – 66 млн. 600 тис. грн, що в сумі дає близько 1 млрд. 52 млн. надходжень до бюджету України», – повідомила пані Морозко.

Хочемо нагадати, що це майже в 4 рази більше ніж за серпень минулого року, коли надходження від вітчизняних сигарет склали близько 262 млн. грн.

Зростання надходжень до бюджету обумовлено послідовною політикою збільшення ставок акцизу на тютюнові вироби, яка була започаткована у липні 2008 року.

«Загалом в січні-липні 2009 року було отримано 4,1 млрд. гривень акцизних податків від тютюнових виробів, – каже Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України. – Якщо у вересні-грудні середньомісячні надходження від акцизу будуть такими самими, як у серпні, то всього за 2009 рік буде отримано більше 9 млрд. гривень, тоді як 2008 року було отримано 3,6 млрд. гривень, а у 2007 році – лише 2,5 млрд. гривень».

Динаміка зростання надходжень до бюджету підтверджує правомірність нещодавніх пропозицій Міністерства фінансів України про подальше підвищення ставок тютюнових акцизів.

Нагадаємо, що зростання надходжень в бюджет завдяки підвищенню ставок акцизу не є головною метою оподаткування тютюнових виробів.

У Рамковій Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, яку Україна ратифікувала 2006 року, зазначено, що цінові й податкові заходи є ефективним і важливим засобом скорочення споживання тютюну різними групами населення, особливо молоддю.

Олександра Устінова,
координатор прес-центру Коаліції громадських організацій 
«За вільну від тютюнового диму Україну» 

Коментарі (1)

2233 | 2009-09-01 15:21

C каждым % повышения стоимости сигарет,уменьшается %поддержки
Юльки на выборах,но чего не сделаеш ради себя хорошей.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Український гурт МАХА підкорює стрімінговий сервіс Spotify

SVOBODA.FM