Останнє оновлення: 16:18 п'ятниця, 5 березня
Спроба розслідування
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Цукор: Аврал з душком бюрократизму
Цукор:  Аврал з душком бюрократизму

Цукор: Аврал з душком бюрократизму

Ситуація на ринку цукру досягла свого піку абсурду за 15 років, як стверджують фахівці. Її зарегулювали. Оптові і роздрібні покупці не можуть придбати цукор за безготівковою формою розрахунку.

А це означає – гору бере тіньова економіка. Тому і кількість податків, які ідуть до державного бюджету, в тому числі на зарплати, пенсії, медицину, соціальні програми - падає.

Намагання уряду поліпшити ситуацію шляхом інтервенції солодкого продукту з держрезерву наштовхується на українську анекдотичну неорганізованість, а може й - на намагання ловити рибку у мутній воді.

Втім, слово найбільшим операторам, які працюють на ринку цукру в Чернігові.

Цукор держрезерву – обіцянка-цяцянка

Андрій Склярець, ВАТ «Базис»:

- 8 липня ми оплатили по договору зразу всю партію цукру - 60 тонн. Аграрний фонд одразу зняв із себе відповідальність і наступного робочого дня передав його зберігання (начебто ми його забрали) ТзОВ «РАЙЗ – ЦУКОР» в Полтавській області .

Ця структура робить усе, щоб ми якомога довше і дорожче цей цукор забирали. Ми готові були уже 9 липня поставити транспорт під завантаження всього цукру. Ні! Черга. Ламається щось. Нема світла. Вантажники п’яні. Транспортер не працює. 6-7 разів пробують складати якісь графіки. Утворюється черга тих, хто без черги. Ми чекали. Дзвонили.

Мало того, що вони не можуть відвантажити. Вони ще не видають цукру, поки не підпишеш договір на зберігання. Далі платиш за завантаження. А потім ще кожному вантажнику, як я зрозумів, пляшку дай, бо мовляв «Буду вантажити так, що 3 доби розвантажувати будеш».

Документами підтверджено: 3,5 копійки на кілограмі цукру «висить» завантаження, 1,2 коп. – зберігання, ще - оплата кредитів 9-10 коп. на кілограмі.

Третю машину ніяк не одержимо, щось у них знов зламалось. Довіреність у нас уже прострочена. Знов договір на зберігання закінчується. Тепер транспортники, які тримала під нас машини, заявляють – визначтеся, коли вам забирати цукор. Обіцяють на наступному тижні. Отака катавасія на ринку цукру із держрезерву.

Обмежувати продаж цукру в одні руки покупцям ми не маємо права, як в радянські часи. Тому я рекомендував продавцям продавати по 5 кг в одні руки , щоб вистачило якомога більшій кількості людей .

Окрім того, «Базис» є крупним постачальником цукру соціальним закладах. Договір з держрезервом не дозволяє нам давати їм дешевий цукор. Установлена зараз ціна 5,30. Але за такою ціною комерційного цукру в Україні знайти неможливо. Що буде далі – я не знаю.

З тією регуляторною політикою політикою, що зараз є в Україні, ми далеко не заїдемо. У нас є положення, які суперечать одне одному: декларування ціни виробником, зміна оптової ціни декларування постачальником, обмеження торгової націнки, перерозподіл на всіх рівнях постачання торгової націнки і т.д.

Останні 3 тижні підприємства, які мають «білу», тобто прозору, бухгалтерію не мають змоги купити цукор у правовому полі по перерахуванню.

За 15 років, які я маю відношення до торгівлі, такої ситуації не пригадую. Зараз підприємства –виробники відмовляються, по сутті, відпускати цукор на безготівково-договірному ринку.

Комерційний цукор забюрократизувався

Юрій Малай, ТОВ «Маріца».

- Моя думка, якщо б не зарегулювали, було в усе нормально.

Спочатку 3 тижні тому заводи підняли ціну. Незрозуміло чому. Можливо у них мало залишків, і вони підняли ціну. А зараз заводи взагалі цукру не продають, бо їм треба складати великий пакет документів і декларувати ціну цукру для роздрібної торгівлі.

Хочу додати що відмінили декларації на торгівлю цукром. Потім з 15 червня ввели Указом Президента. Треба дуже великий пакет документів збирати виробникам, щоб торгувати цукром. Ідуть великі затримки і утворюється дефіцит цукру.

Чому? Бо заводи не можуть відпускати, поки цю бюрократію не подолають. Виходить, щоб продавати цукор заводам треба оформити 50 документів, на це треба час + розгляд тиждень. І пішло, і поїхало. Поки вони займаються бюрократією – не продають нам, ми не продаємо людям. Штучно утворюється дефіцит і росте ціна.

Раніше, коли сезонно підвищувалася ціна – ввозили цукор-сирець, тростину – ціна падала.

Буде урожай, я сподіваюсь, у вересні подешевшає.

 

Коментарі (1)

Константин | 2009-08-04 18:23

Конечно, нельзя разобраться, почему в одной из структрук нельзя вывезти, всё ломается, пьяные грузчики собирают поборы и всё это под крышей руководителя. Конечно, нельзя разобраться, что это за структура и накакзать руководителя, конечно, всё это невозможно.
И всех всё устраивает. Хорошо, что не по 10, не правда ли?
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  За загиблих у лютому Захисників України помолилися у Чернігові

SVOBODA.FM