
Іпотечний кредит дає право на кредит податковий
Згідно з нормами Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" платник податку має право на податковий кредит за наслідками звітного податкового року.
Зокрема, у разі здійснення документально підтверджених витрат щодо сплати суми процентів за іпотечним кредитом.
Про це «Високому Валу» повідомила Лідія Альбоща, заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові.
При здійсненні вказаних витрат платники податку мають право на податковий кредит за умови, коли укладені ними договори про іпотечний кредит відповідають визначенню "іпотечний житловий кредит".
Право на включення до складу податкового кредиту суми надається платникам податку не частіше одного разу на 10 календарних років починаючи з року, в якому об'єкт житлової іпотеки придбавається або починає будуватися.
Таким чином, скористатися зазначеним правом на податковий кредит платник податку може щорічно. Але лише щодо одного об'єкта житлової іпотеки, визначеного ним як основне місце проживання. І лише протягом 10 календарних років починаючи з року, в якому такий об'єкт житлової іпотеки придбавається або починає будуватися. А також не частіше одного разу на 10 календарних років, навіть у разі дострокового повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного кредиту.
Щодо визначення об'єкта житлової іпотеки основним місцем проживання (що є однією з умов виникнення права на податковий кредит), це має здійснюватися платником податку самостійно, зокрема, шляхом реєстрації (внесення відомостей до паспортного документа такого платника податку) об'єкта житлової іпотеки його місцем проживання відповідно до норм Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
Перелік документів, необхідних для подання декларації щодо податкового кредиту:
- довідка з місця роботи за 2008 рік;
- документально підтверджені витрати щодо сплати суми відсотків за користування іпотечним кредитом (квитанція, платіжне доручення тощо);
- копію кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;
- копію ідентифікаційного номера та паспорта.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9773 |
Посилання до теми:
3.03.2009 Податок на транспорт: Настав час розплати
27.02.2009 Черновецький: Космос стане платним!
26.02.2009 Рожевий погляд: "Где деньги, Юль?"
24.02.2009 Зарплаті в „конверті” – ні!
11.02.2009 ДПІ закликає до "позитивної самооцінки"
3.02.2009 ДПІ: Ви здатні зробити нашу країну квітучою!
25.02.2009 Черновецький, а податку "на оргазм" не буде?
Коментарі (2)
Кризис | 2009-03-05 11:52
В залоге у банков находится имущество населения и компаний примерно на $150 млрд. Уже нынешней весной львиная доля этого добра может быть выставлена на продажу по бросовым ценам. [url=http://kriza.com.ua/banks-money/banks-money-analytics/1229-ipoteka-ukr [/url]Ипотечные кредиты забрали у людей их жилье Вследствие резкого обесценивания гривни (на 50% за три месяца), массовых сокращений персонала и урезания зарплаты многие из заемщиков, физических и юридических лиц, одолживших крупные суммы в валюте, оказались практически не способны обслуживать свои кредиты.
роа | 2009-03-04 12:16