Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
Відновлення регіону
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / У Новобасанській громаді на Чернігівщині зводять 26 каркасних дерев’яних будинків
У Новобасанській громаді на Чернігівщині зводять 26 каркасних дерев’яних будинків

У Новобасанській громаді на Чернігівщині зводять 26 каркасних дерев’яних будинків

26 каркасних дерев’яних будинків зводять у Новобасанській громаді на Чернігівщині. Житло від благодійної організації “Район №1” та донорів з німецької організації Help чекають 13 родин, що втратили житло через російське вторгнення. Ще 13 будинків готують для внутрішньопереміщених осіб.

В Олександра Литовка із села Нова Басань на Чернігівщині вже майже готовий новий будинок. Росіяни окупували село 28 лютого 2022 року. Через місяць, відступаючи під тиском української армії, російський БТР впритул розстріляв їхній старий будинок.

"З тієї сторони лупив, прямо у вікно, стіни дерев’яні, а набої запальні. І він туди як нашинкував. І воно все почало горіти. В одній стіні нарахували 56 пробоїн", — розповів Олександр Литовко.

Олександр Литовко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Спочатку разом із дружиною та донькою вони жили у сусідки, а навесні перебрались на власне подвір’я, облаштувались у гаражі та сараї. З кінця листопада 2022 року родина перебралась у вагончик.

Його на подвір’ї встановили представники київської благодійної організації "Район №1". Вони разом із німецькою організацією Help відновлюють вщент зруйноване житло для родини Литовко та ще двох родин з Новобасанської громади.

Згарище на місці старого будинку родини Литовків. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Відносимо, подаємо. Хочеться, щоб рухалося швидше, але трохи затримка з матеріалами, доставленням. Той Великдень пройшов на камінні, так хочеться до Великодня вже потрапити (у відновлений будинок, — ред.), але нам нічого не говорять конкретно. Ми бачимо, що залишилось зовсім не багато", — говорить Оксана Литовко.

Оксана Литовко. ФОТО: Суспільне Чернігів

У селі Новий Биків Новобасанської громади через бойові дії пошкоджені 246 будинків, 12 з них — повністю зруйновані. Один з таких належав родині Могильних.

Родина Могильних на фоні будівництва нового будинку. ФОТО: Суспільне Чернігів

"У нашому селі буде встановлено 10 каркасних будинків, по подвір’ях людей, у яких повністю знищені будинки. Ми плануємо, щоб хоча б на початку літа наші люди змогли отримати ключі й почати своє життя в новому будинку. Планується здача будинків повністю вкомплектованих меблями, кухонним обладнанням, обладнанням санвузлів. Людина просто буде заходити й жити", — каже староста Новобиківського старостинського округу Ігор Костоваров.

Над будинком родини Могильних працює бригада з Волині. Будівельник Едуард каже, особливість цього каркасного будинку — у швидкості зведення. Також будівельники обіцяють, що будинок добре триматиме тепло, як утеплювач використовують мінеральну вату. Ще 13 будинків зводять у селі Старий Биків.

Будинки у селі Старий Биків. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Організація хотіла, щоб це було біля траси, щоб були підведені комунікації. Ми думали спочатку в Новій Басані, але там стільки будинків неможливо було розташувати. Вдалося приглянути іншу ділянку", — говорить секретар Новобасанської сільської ради Вікторія Самборин.

Вона додає, що ці будинки призначені для внутрішньопереміщених осіб. Заселятимуть туди спеціалістів необхідних громаді професій.

"Ми подавали заявку на сімейних лікарів, вчителів англійської мови, спеціалістів у ІТ-сфері".

Якщо ці люди проживуть в будинку не менше 10 років, вони зможуть отримати його із ділянкою у приватну власність, каже Вікторія. Лікарям Новобасанська громада планує додатково виділяти по два гектари землі для господарства.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM