Останнє оновлення: 19:47 субота, 18 січня
Державні побори
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Як ще раз купити своє авто на єврономерах? Митниця роз’яснює порядок оформлення
Як ще раз купити своє авто на єврономерах? Митниця роз’яснює порядок оформлення

Як ще раз купити своє авто на єврономерах? Митниця роз’яснює порядок оформлення

Враховуючи численні звернення, які надходять до Чернігівської митниці ДФС стосовно порядку митного оформлення для вільного обігу транспортних засобів особистого користування, які попередньо ввезені на митну територію України громадянами в митних режимах транзиту або тимчасового ввезення, інформуємо про наступне.

Законом України від 08.11.2018 № 2612-VII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» (далі - Закон № 2612) внесено зміни до Митного кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, розділ XXI. Прикінцеві та перехідні положення Кодексу доповнено п.п. 9-2, 9-3.

Згідно з ними тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом № 2612, митне оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, що класифікуються за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД та ввезені на митну територію України в період з 01.01.2015 до дня набрання чинності Законом № 2612 (25.11.2018) і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється з виконанням митних формальностей відповідно до тимчасового порядку, затвердженого Кабміном.

Тимчасовий порядок виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України затверджено постановою Кабміну від 12.12.2018 № 1077 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 3 Порядку митне оформлення транспортних засобів здійснюється будь-яким органом доходів і зборів на всій митній території України з пред’явленням їх такому органу.

Для митного оформлення транспортного засобу органу доходів і зборів подається електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, заповнена у звичайному порядку відповідно до ст. 258 Кодексу (п. 5 Порядку).

При цьому згідно з п. 6 Порядку разом з електронною митною декларацією органу доходів і зборів подаються рахунок або інший документ, що підтверджує вартість транспортного засобу, реєстраційний документ на транспортний засіб, виданий реєстраційним органом країни реєстрації, та документ, що підтверджує право власності на транспортний засіб або право розпоряджатися та декларувати такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України.

Доставлення транспортного засобу в зону митного контролю здійснюється декларантом після подання електронної митної декларації та отримання від органу доходів і зборів повідомлення, надісланого з використанням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів, із зазначенням дати та часу пред’явлення транспортного засобу органу доходів і зборів (п. 12 Порядку).

Відповідно до п. 13 Порядку, у разі, коли після пред’явлення транспортного засобу органу доходів і зборів виконання митних формальностей не потребує перебування транспортного засобу в зоні митного контролю, орган доходів і зборів з використанням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів надсилає декларанту повідомлення, що такий транспортний засіб може бути вивезений із зони митного контролю (місця митного оформлення).

При цьому згідно з п. 14 Порядку подання попередньої митної декларації для митного оформлення транспортних засобів, що перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, у митний режим імпорту (випуск для вільного обігу) не вимагається.

Разом з цим, п. 15 Порядку встановлено, що посвідчення про реєстрацію транспортного засобу після завершення митного оформлення транспортного засобу з використанням електронної митної декларації органом доходів і зборів не оформлюється та не видається.

Сектор комунікацій
ГУ ДФС у Чернігівській обл.

єврономера розмитнення євробляхери євробляхи

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Подарунок військових артистів чернігівським малюкам

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор