Останнє оновлення: 13:58 субота, 15 червня
Земля і гроші
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Суди повернули державі 525 га, орендовані за безцінь на півстоліття
Суди повернули державі 525 га, орендовані за безцінь на півстоліття

Суди повернули державі 525 га, орендовані за безцінь на півстоліття

Київський апеляційний господарський суд підтвердив законність вимог прокурора про повернення у розпорядження держави 525 га сільськогосподарських угідь вартістю 11 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Було встановлено, що у 2002 році за розпорядженням однієї з місцевих державних адміністрацій у порушення вимог законодавства суб’єкту господарювання для ведення сільськогосподарського виробництва надано в оренду на 50 років понад 525 га землі без проведення нормативної грошової оцінки.

Натомість у договорі зазначено, що грошова оцінка півтисячі гектарів земель становить 290 тис грн. Фактично саме з цієї суми і обраховано розмір орендної плати.

Водночас орієнтовна вартість земель складає понад 11 млн грн.

Таким чином, договір оренди укладено без належного розрахунку розмірів орендної плати, внаслідок чого бюджет територіальної громади недоотримував значні суми коштів.

Оскільки землекористувачем не вжито заходів до приведення договорів оренди у відповідність з вимогами законодавства прокурором направлено до господарського суду Чернігівської області позов про визнання правочину недійсним.

Дослідивши надані сторонами докази, судом позов прокурора задоволено у повному обсязі та визнано недійсним договір оренди земельної ділянки.

Не погоджуючись із рішенням суду, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку, однак Київський апеляційний господарський суд 21.11.2017 залишив рішення суду першої інстанції без змін.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Цвяхи на лавах чернігівцям не до смаку

За інф. "Високий вал"

RedTram
Загрузка...
Північний вектор