Останнє оновлення: 12:49 середа, 24 травня
Оподаткування
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Запитання й відповіді про декларування податку на прибуток
Запитання й відповіді про декларування податку на прибуток

Запитання й відповіді про декларування податку на прибуток

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань декларування податку на прибуток у 2017 році провела Ольга Зубок – начальник відділу адміністрування податку на прибуток управління податків і зборів з юридичних осіб Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області.

Пропонуємо найактуальніші питання, що надійшли під час проведення заходу та відповіді на них.

Запитання: В 2016 році підприємство мало період подання звітності з податку на прибуток - рік. Доходи підприємства за 2016 рік перевищили 20 млн. гривень. В які терміни підприємство повинно подати декларацію з податку на прибуток в 2017 році ?

Відповідь: Відповідно до абз. в) п. 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) передбачено, що річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) за попередній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Оскільки доходи підприємства за 2016 рік перевищили 20 мільйонів гривень, тому звітний період відповідатиме календарному кварталу. Звітність платником податку на прибуток подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Запитання: Що робити, якщо організація, яка перебувала в Реєстрі неприбуткових установ в 2016 році не встигла внести зміни в свої установчі документи до 1 січня 2017 року ?

Відповідь: Відповідно до п. 35 підр. 4 Прикінцевих положень Кодексу передбачено, що неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, зобов'язані до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.

Порядок включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та Реєстраційна заява платника податку за формою №1-РН затверджені Постановою КМУ від 13 липня 2016 року № 440.

Отже, для включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій необхідно привести установчі документи у відповідність до вимог п.133.4 ст.133 Кодексу, провести їх перереєстрацію відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" та надати до податкової інспекції за місцем реєстрації наступні документи: реєстраційну заяву платника податку за формою №1-РН з позначкою «зміни»; завірену копію установчих документів організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань").

Відділ організації роботи Чернігівської ОДПІ

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!



Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Давня російська традиція на прикладі вбивства Симона Петлюри

SVOBODA.FM


RedTram
Загрузка...
Північний вектор