Останнє оновлення: 21:20 неділя, 28 лютого
Оподаткування
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Жінки! Подарунків 8 березня отримали? Сплатіть податок!
Жінки! Подарунків 8 березня отримали? Сплатіть податок!

Жінки! Подарунків 8 березня отримали? Сплатіть податок!

Міжнародний жіночий день – 8 березня традиційно відмічається майже на кожному підприємстві. Не став ще виключенням і 2017-й. На багатьох підприємствах жінкам дарували подарунки.

Однак за подарунки ще слід розплатитися, – наголошує відділ організації роботи Чернігівської ОДПІ.

Податковим агентам слід мати на увазі те, що відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 Кодексу.

Підпунктом 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 Кодексу встановлено, що якщо оподатковуваний дохід надається у не грошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Згідно з пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року ( у 2017 році – 800 гривень), за винятком грошових виплат у будь – якій сумі.

Враховуючи те, що вартість подарунка, отриманого платником податку – фізичною особою від юридичної особи, включається до загального місячного оподатковуваного доходу такого платника як додаткове благо та оподатковується з за ставкою 18 відсотків у джерела виплати з урахуванням вимог пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, то податок на доходи фізичних осіб сплачується податковим агентом протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого надання подарунка.

Коментарі (3)

возьму разбег | 2017-03-26 11:46

Правдорубу
  ТАКИ ДА!

Правдоруб("Глибокий рів") | 2017-03-26 06:20

Таке може видумать заздрісний ж-д,
У нас і медаль зарахують в дохід!

возьму разбег | 2017-03-25 15:01

 Я своей жене из зарплати из которой уплочени налоги купил подарок а он должна из него уплатить еще налог.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  У бібліотеці Короленка відбувся літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…"

SVOBODA.FM