Останнє оновлення: 10:13 середа, 20 березня
міські новації
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Брендування люків, або Щоби вандали не крали
Брендування люків, або Щоби вандали не крали

Брендування люків, або Щоби вандали не крали

Полімерні, полімерпісчані, чавунні та навіть… гумові люки сьогодні з легкістю можна відшукати в українському виробництві. Однак люки виконують не лише захисну функцію, а й додають містам особливого шарму, адже левова частина має унікальні візерунки.

Так, за радянських часів люки штампували типові, тож особливого шарму від них чекати не варто, однак і там його знайти можна.

Натомість сьогодні шаховий люк можна зробити під замовлення, як, наприклад, паркан біля приватного будинку.

Український виробник «Импекс-Груп» 331.com.ua/sewer_ring-ru.html може запропонувати ще й квадратний люк, який дещо розриває шаблони, адже під нашими ногами зазвичай трапляються круглі.

Цікаво, що торік Ніжинська міська рада прийняла вольове рішення — виділила близько 50 тисяч гривень на модернізовані люки. У цій ситуації головну роль зіграло не тяжіння до прекрасного, а боротьба комунальників із місцевою бандою вандалів, які час від часу щось крадуть та псують у центрі міста.

Тим не менш для туристів, які завітають у місто вперше, мотивація «орендування» люків буде не так цікава, як те, що вони в принципі унікальні. Тим паче, що ще під час розробки напису для люків пропонувалися такі варіанти: «Місто Ніжин», «Власність громади міста Ніжина», «Ніжин муніципалітет».

Не кожен пункт приймання металолому візьме на себе відповідальність прийняти таку красу, аби розплавити її за безцінь. До того ж орендовані шахові люки буде важко перепродати в інший населений пункт, бо якось дивно буде виглядати люк із написом «Власність громади міста Ніжина» в Прилуках чи Мені, а тим паче в Чернігові.

Злодіяння вандалів наносять шкоду не лише місцевим бюджетам, а і звичайним містянам, які падають у відкриті шахти. У цю пастку часто потрапляють і тварини. Отже, легковажність людей, які здають люки на металобрухт, може вартувати комусь життя. 

З іншої сторони, «брендовані» люки можуть зацікавити колекціонерів, адже унікальний виріб матиме обмежений випуск. Тішить лише те, що колекціонерів у країні в рази менше за осіб, яким потрібно заробити кілька сотень за «залізячці».

Нагадаємо, що у Чернігові торік водоканалом було придбано 50 люків іноземного виробництва через електронну систему ProZorro. Одні лише матеріали для установки вартували підприємству понад 2 тисячі гривень, а сам такий люк коштує одну мінімальну заробітну плату.

Цікавинка: в Італії (місто Феррара) нещодавно відкрили музей люків.

 

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Зіткнулись іржавий автобус №12 і фургончик в центрі Чернігова

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор