Останнє оновлення: 14:26 п'ятниця, 22 червня
Медицина і гроші
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Чи стануть прозорими «благодійні» внески в лікарнях Чернігівської області?
Чи стануть прозорими «благодійні» внески в лікарнях Чернігівської області?

Чи стануть прозорими «благодійні» внески в лікарнях Чернігівської області?

Торік благодійні внески в чернігівських міських лікувальних закладах почали збирати за новими правилами: більше прозорості у звітуванні про їх витрати та дія договорів про співпрацю з благодійними фондами, що працюють на території лікувально-профілактичних закладів.

Цього року експерти Інституту аналітики та адвокації перевірили минулорічну роботу і виявили, що лікувально-профілактичні заклади міста дійсно в більшій мірі звітуються і працюють згідно договору. А також виявили, що система збору та витрачання благодійних внесків стала більш зрозуміла, що в результаті збільшує довіру пацієнтів до медицини в цілому.

Маючи позитивну практику на рівні міста, було б логічно поширити її й на область. За отриманими даними від Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної держаної адміністрації, лише кілька лікувальних закладів мають договори про співпрацю з благодійними фондами. Деякі з них працюють з кількома благодійними фондами, які час від часу змінюються. А ось чітких та зрозумілих умов співпраці між ними не існує.

Відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» пацієнти мають повне право надавати грошову чи іншу допомогу лікарням добровільно для закупівлі необхідних медикаментів, ремонту приміщень чи обладнання. В свою чергу благодійний фонд здійснює роль посередника у фінансових стосунках між громадянами та лікувальним закладом. Фонд може використовувати не більше 20% від річного доходу на адміністративні витрати. Решту коштів та ресурсів мусить передавати на баланс закладів медичної допомоги.

Інститут аналітики та адвокації в свою чергу пропонує заключити типовий договір про співробітництво із благодійними організаціями, що діють на території лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області. Угоди містять пункти про порядок звітування за отримані доходи та витрати як благодійного фонду, так і медичного закладу. Також згідно договору усі медичні заклади обласного підпорядкування зобов’язуються публічно оприлюднювати звіти про надходження та витрачання благодійних внесків на стендах та офіційних веб-сайтах за нявності.

Це є важливим кроком для побудови якісної та підзвітної людям медицини. А також це необхідно, аби мешканці Чернігівщини бачили, як витрачають їхні благодійні пожертви.

Довідка

Програму «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» реалізує громадська організація «Інституту аналітики та адвокації» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Коментарі (2)

жоа | 2016-11-10 14:50

а люди й так бачать ці пожертви ==в нових іномарках. вояжаж по заграницях . євроремонтах своїх домів - це про керівництво і до них примазаних -не про простих лікарів

Правдоруб("Глибокий рів") | 2016-11-09 20:59

Всім вже відомі ті істини,
Що в нас немає медицини.
А щож тоді за горло нас бере?
Медичний бізнес, що в нас є!
Там тільки й можуть, що "нагріть",
Не дай Господь Вам захворіть!
І не відкажеш на те "врачування",
Надія, як відомо, мре остання!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Посли країн G7 обговорили децентралізацію у Чернігові

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор