Останнє оновлення: 09:23 вівторок, 20 серпня
Виробництво
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Екперти з Латвії навчать наших фермерів «крутити хвости» коровам
Екперти з Латвії навчать наших фермерів «крутити хвости» коровам

Екперти з Латвії навчать наших фермерів «крутити хвости» коровам

Для того, аби корови були спокійними і давали більше молока, треба не лише вмикати на фермах класичну музику, але й дбати про якісне годування та утримання.

Про це під час зустрічі з першим заступником голови облдержадміністрації Леонідом Сахневичем заявили експерти Латвійського центру сільських консультацій та освіти Ілмарс Грудуліс та Дайніс Арбіданс.

Їхній візит, як розповіла голова громадської організації «Центр сприяння розвитку громад» Римма Олексенко, став можливим у рамках реалізації латвійсько-українського проекту «Підвищення потенціалу малих і середніх молочних ферм Чернігівської області для досягнення стандартів якості ЄС».

«Упродовж кількох наступних днів наші партнери з Латвії відвідають Коропський, Семенівський та Чернігівський райони, де поспілкуються з чиновниками, інспектуватимуть фермерські господарства, проведуть майстер-класи та круглий стіл для фермерів, а в Чернігові – семінар-тренінг для місцевих консультантів і зустріч з представниками Інституту сільськогосподарської мікробіології, пояснила вона. – Приємно, що цей приїзд є «візитом у відповідь» після жовтневого навчального туру до Латвії делегації з Чернігівщини».

За словами Ілмарса Грудуліса, що є експертом з якості молока, він має багаторічний досвід інспектування та роботи у молочній галузі і готовий ним поділитися.

«Ми спробуємо розповісти, навчити, показати все, що знаємо і вміємо, вашим людям, - пообіцяв він. – Результат залежить від того, наскільки вони готові зрозуміти, прийняти і використати наші знання. Для прикладу, науково доведено, що класична музика заспокоює корів і вони більше дають молока. Та все ж більше залежить від правильного годування та утримання».

Як зазначив Дайніс Арбіданс, в Латвії до них у центр за консультаціями та порадами з кожним роком звертається все більше молодих фермерів, які прагнуть збільшити продуктивність своїх корів та господарств.

«Вони відчувають потребу в наукових знаннях та запозиченні цінного досвіду, - зауважив він. – Молодим фермерам не доводиться винаходити велосипеда. Вони, на відміну від старих, приходять до нас із іншим розумінням, адже хочуть з’їздити до Європи і побачити, як там працюють. Дехто бачить своє невелике фермерське господарство у майбутньому, як середній бізнес або вище за середній».

Коментарі (1)

Правдоруб("Глибокий рів") | 2016-11-09 21:07

Та що там ті хвости крутить, пардон,
Скоріше наші їх навчать пить самогон!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Шевченківці вшанували...

SVOBODA.FM