Рейтинг Ляшко в 2,5 рази вищий за фермера Ткаченка
Вибори в 206 окрузі скінчилися. Всі, як один надрукували сухі статистичні цифри та констатували факт – знову переміг черговий домовичок.
Та за кадром цих перегонів залишилося те, про що варто написати.
Унікальна формула
Послухавши вчорашній виступ Валерія Дубіля, зрозумів, що політична математика повністю відрізняється від тієї науки, яку всі ми вивчали в школі. За наукою все, що не помножиш на нуль буде рівнятися нулю. За політичною математикою Дубіля – нуль помножений на (Батьківщина плюс Тимошенко) дорівнює 26,68%.
Неймовірно, але факт. Так працює політична математика і в цьому твердженні з Валерієм Олександровичем важко сперечатися. Бо, за його правдивими словами результат Власенка – це рейтинг Батьківщини і Юлії Тимошенко. Ну і, звісно, його особистий.
Під цю унікальну формулу підпадає і ще один з кандидатів – радикал Дмитро Блауш. Який нічим від Власенка, за стартовими можливостями, не відрізнявся. Радикальна партія та її однойменний лідер Олег Ляшко приклали чималих зусиль, але результат не прийшов. Тривалі візити Ляшка на округ та агітаційні десанти, чи не всіх "радикальних" лідерів, дали Дмитру Блаушу лише 9,65%.
Для молодого радикала такий результат лише розчарування та для Олега Валерійовича як грім серед білого дня. Бо, цей виборчий марафон мав засвідчити ліквідність політсили і можливість проходження від неї грошовитих мажоритарників на дострокових виборах, яких так всі чекають. Тепер, стає зрозумілим, що в короткому прохідноми списку радикалів стане значно тісно, щоб потрапити до наступної ради. А це спричинить не аби який внутрішній конфлікт вже серед існуючих спонсорів радикальної партії.
Ще до початку виборчої кампанії було відомо про думки ряду депутатів радикалів, які дуже хвилювалися перспективою результату Дмитра Блауша. Як виявилося, не марно. Але, молодий радикал переконав лідера, що зможе показати чудо, яке він сотворив на місцевих виборах. Напевно, що помилковість свого вчинку Ляшко зрозумів вже під час компанії і власними вояжами намагався змінити ситуацію – та все марно. Політична математика була неухильною.
Обнулилися
Якщо юнацькі амбіції Блауша поставили під удар всю радикальну партію, то амбіції Гіріча та Андрійченка просто обнулили їх.
За чутками зі штабу Укропу, Гіріч витрати на компанію близько 200000 тисяч американських доларів. За розмахом, його кампанія значно поступалась минулорічній Корбанівській, та за результатом вартості одного голосу її наздогнала – близько 3,700 грн. Та витрати вже не головна втрата. Результат в 2,73 ховає Гіріча як молодого політика, так само як і політичні перспективи партії Укроп на Чернігівщині.
Подібна біда спіткала і професійного висуванця від Демальянсу – Ігоря Андрійченко. Його, вже традиційна, компанія з сітілайтами, особистими листами та іншими агітаційними атрибутами принесла Андрійченку 2,2% і великі сумніви в його політичній перспективі для нинішніх інвесторів.
Розчарування перегонів
Амбіції помножені на медійну самовпевненість і підтримка впливових друзі, не допомогли Єгору Фірсову стати надбанням демократії на Чернігівщині. Його провальна кампанія з 4,07 відсотками стали результатом помилкової впевненості Фірсова в своїй недійній впізнаності серед населення. Як виявилося Чернігівці погано обізнані з постійними гостями Шустера і не запам’ятали показове вилучення депутатського мандату у Єгора. П’яте місце, напевно, зовсім не те, на що він розраховував, коли робив гучні заяви. Як виявилося, це була його єдина гучна заява, бо Єгор Фірсов зовсім не помічав підкупів виборців і жодним чином з цим не боровся. Можливо, прагнув не розчаровуватися в демократії по-українські.
Розчарував і кандидат від Самопомочі Олександр Кириндась, як і сама партія зі своїм шостим місцем та 3,67%. Лозунги на 206 не спрацювали, як і чималі витрати Кириндася на перегони з концертами. Як показав результат – не даремно Самопоміч боялася йти в минулому році до облради. Чернігівське село сповідує лозунг «візьми та зроби», але голосує за інших. Не допомогли Кириндасю і села, де працює Молочна корпорація. Одним словом – розчарування.
Несподіванка
Той, кого не ставили в соцопитування і навіть не помічав рух Чесно – зайняв високе четверте місце. Ним виявився звичайний фермер Григорій Ткаченко, який йшов за підтримки Аграрної партії. Він не мав шаленої партійної підтримки, як Власенко, чи Блауш. Тай ресурсами значно поступався.
Але зміг згуртувати своїх виборців і показати непоганий результат в 4,25%. Несподівано, та рейтинг чернігівського фермера лише в 2,5 рази нижчий за Ляшко і цим все сказано. Часи змінюються, як і перспективи політичних рухів.
Політичний гумор
Не обійшлося на цих перегонах і без гумору. Як відомо політичний гумор специфічний, але не смішнішим від цього не стає. Кандидат від найрейтинговіших політичних сил на Чернігівщині за минулорічними виборами БПП «Солідарність» та «Наш край» Сергій Гарус посів чотирнадцяте місце з вражаючим результатом в 0,48%, чим викликав шквал гумору в соціальних мережах.
Дехто навіть запропонував розпустити облраду та міськраду, аби провести перевибори у зв’язку з банкрутством провідних партій.
Та насправді політичний гумор скінчається на тому, що БПП та Наш край вели до ради домовичка, який в решті купив 15276 душ та став переможцем.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6967 |
Коментарі (4)
Експерт | 2016-07-21 19:51
Аналітик | 2016-07-21 16:47
алекс | 2016-07-21 07:47
а питання у тому - чого ж цей юрист не оплатив свій матеріал на ВВ?
вася | 2016-07-20 16:36