Останнє оновлення: 16:05 понеділок, 19 квітня
Імідж*
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Вимоги автоперевізників Чернігівщини
 Вимоги автоперевізників Чернігівщини

Вимоги автоперевізників Чернігівщини

Вкрай складний економічний стан офіційних автоперевізників, недосконале законодавство, присутність «нелегалів» на автомаршрутах області, нерегулярна компенсація з боку держави за перевезення пільгових категорій громадян - не сприяють поліпшенню обстановки в транспортній галузі.

1. Запорукою стабільності на сьогодні стає авторитет керівництва галузі області — прозорі, не упереджені конкурси на перевезення пасажирів, професіоналізм, глибоке відчуття та розуміння тих процесів, які відбуваються в середині галузі, професійне, зважене реагування на ці процеси.

На сьогодні в області, незважаючи на дуже багато проблемних питань в перевезеннях, зберігається крихкий баланс всіх учасників: бізнесу, пасажирів, держави.

Різка зміна керівництва процессом автоперевезень, що відбулася, передача цих повноважень іншим підрозділам адміністрації, які не підготовлені до цього, вже веде до некерованої обстановки в такій чутливо-суспільній галузі, як перевезення пасажирів?

Перевізники не вірять у спроможність Аношенка Ю.М. професійно і чесно реагувати у цій складній економічній ситуації на проблемні питання в перевезеннях пасажирів.

З метою утримання ситуації під контролем перевізники вимагають повернути до Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації підпорядкованість галузі автомобільного траснпорту. Відсторонити Аношенка Ю.М. від обов'язків головного координатора транспорту в області.

2. Неповне відшкодування збитків автопідприємствам області від пільгових перевезень пасажирів - загроза припинення приміських і міських перевезень.

В області в повному обсязі не компенсуються витрати на пільгове перевезення пасажирів. Витрати перевізників від перевезення «пільговиків» на міжміських маршрутах взагалі не компенсуються.

Станом на 1 вересня поточного року не компенсовано 2,5 млн. грн.

Катастрофічна ситуація, що складається із невиплатою компенсації, вже зараз призводить до припинення приміських та міських перевезень, при цьому потерпають найбільш незахищені верстви населення, руйнується економіка автопідприємств.

З метою збереження обслуговування пільгових категорій пасажирів, збереження перевезення на маршрутах, підтримання економіки автотранспортних підприємств в дієвому стані, необхідно вжити заходів щодо компенсування збитків від перевезення пільгових категорій громадян за 2014 рік.

3. Збиткові тарифи - руйнація економіки автопідприємств.

Стрімке зростання затратної складової при здійсненні пасажирських перевезень - паливно-мастильних матеріалів, запчастин, підвищення мінімального рівня заробітної плати, оновлення рухомого складу, збільшення соціально значущих перевезень, нерівні умови оподаткування перевізників, значна тінізація автоперевезень, виконання соціально значущих перевезень, за які підприємство отримує низький відсоток відшкодувань - не дозволяє легальним автопідприємствам працювати по діючих тарифах, тому єдиним виходом, на даний час, є прийняття економічно обґрунтованих тарифів на перевезення пасажирів, чи відмова від перевезень та закриття маршрутів.

Запас, що був закладений в граничних тарифах, затверджений розпорядженням № 187 вичерпався.

Методика розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту передбачає перегляд рівня тарифів в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%. Зростання ціни на паливо за цей період склало 156%.

В даний час переважна більшість облдержадміністрацій по Україні переглянула тарифи.
Конче необхідно опрацювати матеріали щодо підвищення тарифів. При неприйнятті нових тарифів в .першу чергу постраждають підприємства- автоперевізники та населення сіл області.

4. Нелегальні перевезення пасажирів руйнують систему автоперевезень пасажирів в області.

Вже тривалий час головною загрозою як для офіційних перевізників, так і для самої системи пасажирських перевезень у цілому, залишаються нелегальні перевезення.

Продовжується суттєве збільшення кількості перевізників, які здійснюють регулярні перевезення без дозвільних документів, під видом інших перевезень. Це нелегальні перевезення, які захопили 40% всіх перевезень в області. Урядова заборона перевірки до кінця поточного року, не сприяють поліпшенню обстановки в транспортній галузі.

Дії «нелегалів» призводять до закриття автопідприємств, нерентабельних маршрутів в сільській місцевості, автостанцій в районах області. Від дій «нелегалів» бюджет України недоотримує 15 млрд. гривень щорічно.

Попри намагання облдержадміністрації якось впливати на витіснення «нелегалів», явних, конкретних зрушень не відбувається.

Автоперевізники області вимагають — облдержадміністрації провести рішучу боротьбу з нелегальними перевізниками.

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM