Останнє оновлення: 14:37 субота, 25 травня
Економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Хлібкомбінат стає банкрутом через Казначейство?
Хлібкомбінат стає банкрутом через Казначейство?

Хлібкомбінат стає банкрутом через Казначейство?

Працівники Державного підприємства Комбінат хлібопродуктів знову пікетують районну адміністрацію.

Причина проста — комбінат працює на повну, отримує замовлення а працівники комбінату з літа не бачили своєї зарплатні.

Близько місяця тому працівники комбінату вже виходили на страйк. Тоді швидко знайшли якісь гроші і протягом доби виплатили зарплату десь за місяць. Сказали, що через кілька днів буде ще один. Люди повірили і розійшлися. Другого траншу так і не дочекалися.

Пікетують будівлю райдержадміністрації, бо підприємство державне, належить Держкомрезерву. А голова РДА представник держави, тож з нього і зиск.

Голова РДА Володимир Другаков, як і минулого разу, сказав, що має до цього підприємства лише опосередковане відношення і не впливає на фінансовий стан комбінату. Важко дуже, каже керівник, відповідати за те, що від тебе не залежить.

Голова адміністрації запросив пікетувальників для розмови до теплого приміщення і розпорядився щоб зігріли чаю.

Та страйкарів цікавило тільки одне — коли їм виплатять їх гроші. Бо вже в багатьох почали від того з’являтися реальні проблеми: в кого дітей можуть відрахувати з вишу за несплату навчання, на кого банк подає до суду про стягнення заборгованості по виплаті кредиту.

Володимир Другаков обіцяв, хоча обмовився, що дійсно, це не вихід, але на адміністративному рівні, він сказав, що буде домовлятись з ректоратами та керівництвом банків, щоб лояльно поставились до проблем людей.

Якщо говорити про причини заборгованостей, то Держава сама створила прецедент. Всі розрахунки з державними установами проходять через Казначейство. Останнім часом це Казначейство як безодня — якщо туди потрапляють гроші, назад повернути їх не можливо, принаймні у найближчі пів року.

З комбінатом замовники розраховуються за виконані роботи через це саме Казначейство. Звісно, підприємство цих грошей не бачить, боргує по сплатам у фонди та по виплаті зарплати. На комбінат подають до суду, виконавча служба арештовує рахунки. Все. От так підприємство начебто і працює і заробляє, а стоїть на межі банкрутства.

Вже пізніше, відбулася зустріч начальника обласного Казначейства з представниками профспілки і активістів комбінату хлібопродуктів. Пан Літаш на зустрічі з хбокомбінатівцями пообіцяв, що до вівторка включно, транш сумою у 280 тисяч проведе за будь-яких умов.

А вже Володимир Другаков запевнив “Уездные новости”, що він вже має домовленість з Державною виконавчою службою, що як тільки гроші надходитимуть на рахунки, то одразу направлятимуться на заробітну плату. Бо на сьогоднішній день рахунки підприємства заарештовано.

280 тисяч — це сума, яка перекриває борг по зарплаті в один місяць. Хоча пікетувальники і протестували проти форми виплати частинами, але голова РДА сказав, що якщо ці частини будуть надходити регулярно, в тім немає нічого поганого.

Теоретично, перспектива розвитку, або хоча б не накопичення боргів у комбінату є. Вже готується його перехід з-під впливу Держкомрезерву до Міністерства аграрної політики. І Міністерство в першу чергу зацікавлене, щоб взяти підприємство без боргів і працювати з ним, як кажуть, з чистого листка.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про Чернігів під німецькою окупацією у «Вечері на Свободі» з Дмитром Сілічем

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор