Останнє оновлення: 17:51 неділя, 15 червня
Економіка області
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Селекціонери Чернігівщини усіх нагодують житнім хлібом
 Селекціонери Чернігівщини усіх нагодують житнім хлібом

Селекціонери Чернігівщини усіх нагодують житнім хлібом

Нові сорти жита, виведені селекціонерами Носівської селекційно-дослідної станції Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України щонайменше удвічі підвищують урожайність даної культури.

Про це повідомила директор інституту Наталія Буняк.

Вона розповіла, що виробники Чернігівщини, які торік засіяли поля виведеними у Носівці сортами Хлібне та Синтетик-38, цього літа зібрали з гектара понад 40 центнерів зерна.

Така врожайність - удвічі вища, ніж середня по області.

Найбільше збіжжя намолотили працівники СТОВ "Авангард" та СК "Миколаївське" Менського району (понад 40 і 46,2 ц/га відповідно), а також Дослідного господарства Носівської СДС - 48 ц/га.

Загалом названими сортами, відзначила Н. Буняк, в області було засіяно третину відведених під жито площ.

Радіючи успіхам, селекціонери, однак, стверджують: 40-50 центнерів з гектара - це не межа. І - працюють над новим сортом Кобза, на який покладають великі надії. Адже, проходячи випробування на сортодослідних станціях України, він уже дає по 70 ц/га.

Розробники нового сорту жита вірять, що за підсумками жнив Кобзу буде внесено до реєстру, після чого він набуде популярності в Україні.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чернігів: ворота і ноу-хау у … середньовіччі

SVOBODA.FM