Останнє оновлення: 19:42 вівторок, 29 вересня
Отакої!
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Стерлядь тепер плаває на Сосниччині
Стерлядь тепер плаває на Сосниччині

Стерлядь тепер плаває на Сосниччині

Чи не вперше за багато років на Чернігівщині зарибнили Десну. Майже 40 тисяч мальків стерляді запустили в річку в Сосницькому районі. Вага кожної рибинки – 3 грами, коли риба підросте, то важитиме до 5-6 кілограмів, повідомляють на обласному телебаченні.

На сьогодні стерлядь занесена в Червону книгу і виловлювати її заборонено. До речі, в давнину її називали царською рибою, і сам цар Петро любив нею посмакувати, навіть розводив рибу в Петергофі.

Представники «Чернігівдержрибохорони», екологічних служб, влади Сосницького району, співробітники «Чернігіврибгоспу», а також мешканці Сосниці із великою радістю спостерігали, як маленька рибка потрапляла у річку.

Стерлядь – представниця родини осетрових, і вона єдина із цього роду живе тільки у прісних водах. Ця риба нереститься у руслах річок, де є кам’янисті місця або ж грубозернистий пісок, до яких і приліплюються личинки. Останні три роки представники «Чернігіврибгоспу» разом із інститутом рибного господарства розробляли план зариблення Десни.

Повна назва «Чернігівдержрибохорони» – головне державне управління охорони, використання і відтворення водних ресурсів та регулювання рибальства в області. Тож зариблення річок та озер області є одним із головних завдань, які стоять перед рибінспекторами.

Стерлядь обирає найглибші місця в річках. Вона віддає перевагу прохолодній, чистій, швидкій воді. Живиться стерлядь черв’яками та личинками. Нереститься тільки в швидкотекучих водах, хоч жити може в ставках і озерах, однак там ніколи не розмножується.

Безперечно, стерлядь для Сосницького району – риба таємнича, яку мало хто бачив на власні очі. У м'ясі стерляді багато йоду та фосфору, кальцію, магнію, вітаміну Д. Це якраз ті елементи, що дуже важливі для нашого серця, суглобів, розумової роботи, щитовидної залози.

Є надія, що стерлядь в нашому регіоні випускатимуть у водойми знову і знову, і в Десні її буде настільки багато, що заборону на вилов буде скасовано. І ось тоді ми наїмося цієї царської риби від душі. А поки усім миром слідкуватимемо за зарибленням на Чернігівщині. До кінця травня у Десну випустять ще 112 тисяч одиниць маленької стерляді.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО