Останнє оновлення: 15:35 понеділок, 1 березня
До Дня машинобудівника
Постійне посилання: http://newvv.net/economic/region/207570.html
Машинобудування у Чернігівській області у 2010 році

Машинобудування у Чернігівській області у 2010 році

Підприємства машинобудування за обсягами реалізованої продукції посідають друге місце серед основних видів діяльності переробної промисловості Чернігівської області.

Їх частка в загальному обсязі реалізованої промислової продукції у 2009р. становила 9,3%.

Про це «Високому Валу» повідомили в Головному управлінні статистики у Чернігівській області.

Хоч наша область не відноситься до регіонів із розвиненим машинобудуванням, за обсягами виробництва окремих видів продукції її частка в Україні досить вагома. Так, за минулий рік підприємствами області вироблено 5,7% від загальної кількості автобусів, 7% – деревообробних верстатів, майже всі пожежні машини.

Підприємствами машинобудування з початку 2010р. освоєно 4,7 млн.грн. інвестицій в основний капітал, або 2,8% всіх інвестицій промисловості.

Кожне п'яте інноваційно активне підприємство області належить до машинобудування. Внутрішні науково-дослідні розробки, придбане обладнання та програмне забезпечення дали можливість упродовж 2009р. впровадити 20 нових технологічних процесів, 18 інноваційних видів продукції та придбати нову технологію.

У машинобудуванні Чернігівщини зайнято 7,7 тис. осіб, або кожен шостий від загальної кількості працюючих у промисловості.

Підприємствами машинобудування за січень–серпень п.р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 294,1 млн.грн., з якої 86,1% – продукція інвестиційного призначення, індекс промислового виробництва до січня–серпня 2009р. становив 98,9%.

З початку року підприємствами машинобудування вироблено 143 відцентрові насоси для перекачки рідин, 91 верстат для оброблення дерева, 20 машин для сортування, подрібнення, змішування і аналогічної обробки грунту, 186 форм для лиття та ливарних моделей, 52 машини спеціального призначення, 24 тис. приладів для вимірювання фізичних та хімічних величин, 157 автобусів, 19 причепів та напівпричепів, 75 машин пожежних.

Порівняно із січнем–серпнем 2009р. суттєво зросло виробництво талів та підйомників, вогнегасників, устатковання для птахівництва, верстатів для оброблення дерева, машин для сортування, подрібнення, змішування і аналогічної обробки грунту, апаратури електродіагностичної, проводів та кабелів електричних низьковольтних, автобусів.

Крім того, машинобудівниками області виробляються вали трансмісійні та кривошипи, колеса та зубчасті передачі, устатковання для фільтрування та очищення рідин, сільськогосподарські машини, верстати для формування та оброблення металів, машини та устатковання для виробництва продуктів харчування чи напоїв, електроустатковання, медичні меблі, світильники, устатковання електросигнальне, вузли та деталі до локомотивів та безліч іншої корисної продукції.закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Академічний народний хор — запрошення до весни

SVOBODA.FM