Останнє оновлення: 11:21 понеділок, 25 січня
Податки є і в лісі!
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Гриби-ягоди збирайте та про податки пам’ятайте!

Гриби-ягоди збирайте та про податки пам’ятайте!

Літо не лише найбагатша пора на дари природи, а ще й непоганий шанс додатково заробити. Щорічно на території сіл працюють заготівельні пункти, які закуповують ягоди та гриби, зібрані населенням.

Проте доходи громадян, отримані від здавання такої продукції, підлягають оподаткуванню. Це передбачено Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб».

Заготівельні організації та інші підприємства, установи, організації та фізичні особи – підприємці, які виплачують громадянам зазначені доходи, зобов’язані нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб за ставкою 15% та своєчасно повідомляти податкові органи про виплачені доходи та утриманий з них податок за формою № 1-ДФ.

Але на жаль, трапляються випадки, коли заготівельники чи фізичні особи «забувають» сплатити податки або сплачують їх не в повному обсязі.

Податкова інспекція попереджує і пропонує вчасно сплатити встановлені державою збори. Адже протилежні випадки тягнуть за собою штрафи та спілкування з працівниками податкової міліції.

На сьогодні у Чернігівській МДПІ від продажу продукції флори вже задекларовано доходи на суму 2,2 тис. грн. та відповідно сплачені податки.

Тих, хто ще цього не зробив – запрошуємо до податкової інспекції.

А про всі випадки здійснення незаконної підприємницької діяльності можна повідомити за адресою: м. Чернігів, вул. Воровського, 6, або за телефоном 652-353.

Ірина Проніна, начальник відділу
оподаткування фізичних осіб Чернігівської МДПІ

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Виставку «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір» презентували у Чернігові

SVOBODA.FM