Останнє оновлення: 17:18 середа, 3 березня
Ціни
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Цінова ситуація на ринку соціально значущих продуктів
Цінова ситуація на ринку соціально значущих продуктів

Цінова ситуація на ринку соціально значущих продуктів

Цінова ситуація на споживчому ринку Чернігівської області характеризується поступовим зростанням та сезонним коливанням середніх роздрібних цін, які, практично, віддзеркалюють картину в цілому по Україні.

На даний час в області врегульовано граничні рівні торгівельних надбавок та рентабельності, запроваджено декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари за визначеним урядом переліком.

Про це інформує Державна інспекція з контролю за цінами в Чернігівській області.

Станом на 30.03.2010 в порівнянні з 30.12.2009 року середній розмір роздрібних цін на борошно пшеничне в/г підвищився на 1,8 відс. з 2,85 до 2,90 грн./кг (середня ціна по Україні - 3,05 грн./кг). Підвищення середнього рівня роздрібної ціни обумовлено зростанням закупівельних цін в торгівельних підприємствах області при закупівлі даної продукції у суб'єктів підприємницької діяльності фізичних осіб, що здійснюють оптову торгівлю на оптових базах області.

Зростання оптово-відпускних цін на хліб відбулося за рахунок підвищення базовими хлібопекарськими підприємствами області собівартості виробництва за статтями витрат та усунення збитковості, шляхом підвищення рівня рентабельності в межах граничного рівня.

Основною причиною підвищення роздрібних цін на молочну продукцію є зростання оптово-відпускних цін підприємств - виробників. Так, наприклад, оптово-відпускна ціна ВАТ «Чернігівський молокозавод» станом на 28.02.2010 р. підвищилась з 5,07 грн/кг до 6,05 грн/кг ( на 19,3 відс.).

Середній рівень роздрібної ціни на цукор-пісок станом на 30.03.2010року в порівнянні з початком року підвищились на 27,6 відс. з 7,47 до 9,53 грн./кг. (середня по Україні - 9,53 грн./кг. (17 місце) середній рівень в цілому по Україні зріс на 28,6 відс. з 7,41 до 9,53 грн./кг).

Найбільше зростання роздрібної ціни відбулось наприкінці січня 2010 року з 7,47 до 9,40 грн./кг (25,8 відс.) і тривало до першої декади лютого, коли середній розмір роздрібної ціни становив 10,22 грн./кг. Починаючи з кінця лютого і на сьогоднішній день спостерігається поступове зниження роздрібних цін (з 10,02 до 9,53 грн./кг (4,9 відс.). Підвищення середнього рівня роздрібної ціни на цукор-пісок в січні місяці на підприємствах торгівлі в основному було обумовлено його відсутністю в реалізації.

Держінспекція цін в Чернігівській області в повній мірі використовує надані їй повноваження щодо системного моніторингу цін, під постійним контролем перебувають питання дотримання державної дисципліни цін. Зазначене дозволило дещо стабілізувати ситуацію.

Так, з початку року на ринку продовольства проведено перевірки в 54 суб'єктах господарювання, порушення державної дисципліни цін встановлено в 48 підприємствах, що становить 88,9% до перевірених.

До порушників державної дисципліни цін застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 71,37 тис.грн., в т.ч. штраф 47.58 тис.грн. 11 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штраф на суму 0,94 тис.грн.

Найбільш розповсюдженими порушеннями необґрунтованого підвищення рівня роздрібних цін є завищення граничних рівнів рентабельності та торговельних надбавок, як підприємствами роздрібної торгівлі так і посередницькими структурами, а також застосування оптово-відпускних цін без декларування їх зміни.

Інспекція продовжує контроль за дотриманням державної дисципліни цін при формуванні та застосуванні цін на основні продовольчі товари.

Коментарі (1)

МАКС | 2010-04-22 02:35

 Виходячи з запропонованих цін на газ необхідно вімагати зниження тарифів на комунальні послуги, зниження цін на продукти харчування, послуги в ціноутворенні яких присутнійя ціна газу. В противному разі все що зараз пропонується-чистий обман народу, черговий етап наживи за рахунок споживачів, чергове накопичення капіталу за рахунок простих людей!!!!!!!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Укрпошта вводить в обіг перші в історії України марки у жанрі ню

SVOBODA.FM