
Рівень використання вторсировини на Чернігівщині у 2009 році
У 2009 році на підприємствах та організаціях Чернігівської області утворилося 1,3 млн.т вторинної сировини та відходів виробництва. Це становило 92% обсягів 2008 року.
Про це «Високому Валу» повідомили в Головному управлінні статистики у Чернігівській області.
У господарський оборот повторно залучено 352 тис.т вторинної сировини та відходів виробництва, що становило 27% загального обсягу знову утворених відходів.
Більше половини (58%) вторинної сировини і відходів виробництва використано на сільськогосподарські та інші потреби, 28% – на виробництво споживчих товарів, решту (14%) – на виробництво продукції виробничо-технічного призначення та паливні потреби.
Порівняно з 2008 роком збільшилося використання дефекату, шин зношених, сироватки молочної товарної, відходів паперу та картону, жому бурякового, зернових відходів, матеріалів текстильних вторинних.
Слід зазначити, що не всі відходи залучаються на переробку. Так, на 1 січня 2010р. на підприємствах області залишилися непереробленими або непоставленими на переробку іншим підприємствам 3,8 млн.т вторинної сировини та відходів виробництва.
Упродовж 2009 року в області було знешкоджено або вивезено на звалища 481 тис.т вторинної сировини та відходів виробництва. Серед вторинної сировини знищувалися зола та золошлакові відходи, костриця луб'яних волокон, відходи деревини, сироватка молочна товарна, жом буряковий, лушпиння соняшникове, стержні початків кукурудзи, зернові відходи, шини зношені, відходи шкіряні, шлаки ливарного та сталеплавильного виробництва.
На зберігання та знищення вторинної сировини й відходів виробництва було витрачено 9,5 млн.грн. Площа, яка відведена під зберігання відходів, становила 179 га.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8898 |
Посилання до теми:
11.01.2010 Канада звернула увагу на відходи у Чернігові
14.12.2009 Проект, важливий для кожного, або «Що я можу здати на переробку?»
21.09.2009 Більшість вторсировини не використовуємо. На Чернігівщині – самі багатії?
3.04.2009 Вторсировина, або "ТИ здав макулатуру?"
22.12.2008 "Інфляція? На експорт!" Або урок про макулатуру. ВІДЕО
Додати коментар: