Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
Оподаткування / Декларування
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Декларування доходів – конституційний обов’язок громадян

Декларування доходів – конституційний обов’язок громадян

1 січня розпочалася кампанія декларування доходів громадян, яка триватиме до 31 березня.

Що потрібно знати про декларування доходів? Про це журналісти дізналися під час прес-конференції, яка відбулася в Державній податковій адміністрації в Чернігівській області.

З 1 січня 2010-го податкові органи області приймають декларації про доходи, отримані у 2009 році.

Одні платники зобов’язані подати декларацію (ті, хто отримував доходи, які з тих чи інших причин не оподатковувалися, а саме: доходи від продажу інвестиційних активів, у вигляді спадщини, виграшу в азартні ігри, цільової благодійної допомоги на деякі види лікування, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, подарунки від фізичних осіб, а також допомога від благодійника-фізичної особи, іноземні доходи тощо).

Інші – мають право подати декларацію на податковий кредит та отримати повернення частини сплаченого протягом 2009 року до бюджету податку з доходів. А саме, громадяни, котрі сплачували протягом 2009 року за навчання, внески у недержавні пенсійні фонди, страхували себе або членів сім’ї, перераховували кошти у вигляді пожертвувань або благодійних внесків, всиновлювали дітей.

Але використати своє право на подання декларацій для отримання податкового кредиту можна до кінця року, - зазначила Катерина Василівна.

Журналісти також цікавилися, як оподатковуються доходи, отримані за кордоном, які були санкції до порушників минулорічної кампанії декларування, хто сумлінніше декларує доходи – незаможні громадяни чи мільйонери, чи декларуються виграші азартних ігор, доходи від оранки городів тощо.

Начальник управління оподаткування фізичних осіб Катерина Шумейко зазначила, що виконати свій конституційний обов’язок кожна людина може у зручний для себе час, адже у податкових органах запроваджено спеціальний режим роботи, що дає змогу витратити на декларування доходів мінімум часу.

Аби уникнути черги, здавати декларацію можна у вихідні, а також у вечірні години. Адже на період кампанії декларування податківці працюють з подовженим робочим днем та чергують у вихідні.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи 
ДПА в Чернігівській області 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства