Останнє оновлення: 17:24 вівторок, 22 вересня
Громадський простір
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Public Space «RemZavod»: площу Фермерського ярмарку розширили удвічі
Public Space «RemZavod»: площу Фермерського ярмарку розширили удвічі

Public Space «RemZavod»: площу Фермерського ярмарку розширили удвічі

Територію Фермерського ярмарку, який щосуботи вирує на Public Space «RemZavod», розширили удвічі. Цю новину не перестають обговорювати мешканці та гості Чернігова.

Майже 3 роки тому активісти з Центру громадських ініціатив, об’єднали усіх зацікавлених і організували Щосуботній Фермерський в районі Ремзавод, нині Public Space «RemZavod» (відкритий громадський прострір).

Можливість торгувати без посередників і націнок та ще й власноруч виробленими продуктами харчування привабила чимало фермерів й дрібних підприємців. Що й казати про покупців, якщо їх кількість дедалі збільшувалася. Ярмарок став традиційним.

Поступово розширювався асортимент товарів, які пропонують фермери. Та й учасників ставало більше. А ось майданчик для торгівлі залишався невеликим. В певних місцях утворювалися черги та тіснява, намети та ятки з товаром стояли мало не впритул один до одного. Це створювало незручності для відвідувачів та продавців.

Реагуючи на ситуацію, представники Центру громадських ініціатив вирішили збільшити площу ярмарку на Public Space «RemZavod». Задля цього домовилися з власником асфальтного покриття і облаштували та удосконалили прилеглу територію. А ще відремонтували та ревіталізували, тобто вдихнули нове життя, один з корпусів колишнього підприємства. Тут будуть тепер м’ясний та молочний павільйони, а ще тут можна сховатися від негоди.

Додатковий ярмарковий майданчик тепер тішить просторим та зручним плануванням. До вже існуючих великої та малої ярмаркових вулиць додалися ще 2 великі, котрі з’єднують 2 проходи. На ярмарок можна вже потрапити крізь 4 входи – Алеєю Єдності, біля «Кварталу», проходом з АТБ і Алеєю майстрів.

Гарна новина: немає вже потреби шукати вільне та найзручніше місце для торгівлі. Торгувати будь-де на ярмарковому майданчику абсолютно комфортно і вигідно. Нікому з продавців не доводиться тулитися один до одного та захаращувати проходи товаром. Та й покупцям можна порадіти: штовханини сподіватися не слід, адже адміністрація подбала про облаштування гарних підходів та під’їздів автотранспорту.

Центр громадських ініціатив та волонтери, які допомагали в облаштуванні, не приховують того, наскільки серйозно готувалися до розширення. По-перше, розробили дизайн з дорученням фахівців, і тепер буде місце для відпочинку на зеленому газоні. По-друге, з бруківки виклали шахові дошки, де на свіжому повітрі можна проводити змагання з шахів та шашок, також з брущатки виклали дитячу гру класики, де менші діти також можуть гратися. По-третє, облаштували проходи та входи. По-четверте, зробили реконструкцію частини приміщень Ремзаводу.

На досягнутому зупинятися не планують. Хочуть облаштувати сцену, аби запрошувати для виступів художні колективи, музичні гурти та популярних виконавців. Благоустрій території триватиме, аби створити найбільш зручні та безпечні умови для фермерів, підприємців та відвідувачів Фермерського ярмарку. Розширення площі – запорука розвитку ініціативи проведення тематичних FestЯрмарків, мета яких, як кажуть ініціатори, полягає в тому, аби залучити до Чернігова найбільше туристів.

Власне ярмаркувальники не приховують задоволення від збільшення території для торгівлі. Кажуть, що тепер не турбуються, як розміститися і де щось поставити. Покупці спочатку здивувалися з того, що ярмарок «пішов углиб» Public Space «RemZavod», а потім оцінили всі зручності і переваги такого кроку.

Коментарі (13)

АтROSHEN | 2017-08-11 22:47

а разве городская власть не помогает бизнесу? разные тендеры дает- только зарабатывай. а то , что производства развалились и люди оказались на бирже, так это сами и виноваты. власть тут ни при чем- у нас же получается- пусть берут пример.

Чернігівець | 2017-08-10 23:47

Чернігівець
Весело живемоЩоб були помірні ціни гроші треба заробляти а заробляють на підприємствах коли виробляють суспільно корисний продукт тоді будуть і гроші і наука і освіта а тільки однією торгівлею країну тільки розвалите шановний , а ціни формує вільний ринок а не громадські організації. Вам двійка по економіці. Виробничі підприємства основа будь якої держави а не залишки совка . Побудуйте підприємство і Вам вдячність по справжньому!
Може це питання до влади? Або влада повинна думати про розвиток, а не прешкоди підприємствам? А ще цікаво- що зробив саме ТИ?

SPACE | 2017-08-10 23:37

Весело живемо Public Space «RemZavod» назва- стьоб над людьми ,які працювали на тому заводі ? Замість заводу - знову БАЗАР! Дійсно тє чим пишатись!
SPACE
Весело живемо Шановний SPACE нажаль розуміння як працювали заводи при "совдепіі" у Вас немає.Нажаль! Спросіть це у людей які тоді працювали . За 25 років дійсно все розвалили тому що купувати навчилися легше ніж виробляти(спросіть у себе) .Але багато чого робили ЛЮДИ і думаю ващі батьки ,тому не слід викреслювати іх працю з історіі славного міста( чезара, чексил, химволокно, шерстянка, летка, музыкалка, заз, и остальные) було чим пишатись а не кількісттю базарів.
Шановний друже, враховуючи досвід 95% радянських підприємств в Чернігові та Україні, цікаво знати позитивний досвід, а не констатацію сумних фактів. Або Ви заперечуєте наявність позитиву? На моє запитання відповіді я не почув. Тоді цікаво почути Вашу думку про роль так званої влади... Може всю ту прихватизацію організовував український народ? А може, Ви самі десь з них, або близько присосалися?

Весело живемо | 2017-08-10 16:29

Весело живемо Public Space «RemZavod» назва- стьоб над людьми ,які працювали на тому заводі ? Замість заводу - знову БАЗАР! Дійсно тє чим пишатись!
SPACE
Шановний SPACE нажаль розуміння як працювали заводи при "совдепіі" у Вас немає.Нажаль! Спросіть це у людей які тоді працювали . За 25 років дійсно все розвалили тому що купувати навчилися легше ніж виробляти(спросіть у себе) .Але багато чого робили ЛЮДИ і думаю ващі батьки ,тому не слід викреслювати іх працю з історіі славного міста( чезара, чексил, химволокно, шерстянка, летка, музыкалка, заз, и остальные) було чим пишатись а не кількісттю базарів.

SPACE | 2017-08-10 15:38

Весело живемо Public Space «RemZavod» назва- стьоб над людьми ,які працювали на тому заводі ? Замість заводу - знову БАЗАР! Дійсно тє чим пишатись!
Какая то у нас в городе тенденция интересная. ни одного завода не осталось- чезара, чексил, химволокно, шерстянка, летка, музыкалка, заз, и остальные... Наверное, местные власти им очень помогали выжить. Интересно, а что придумали все эти предприятия для своей актуальности сегодня? Кроме технопарков и паблик спейса больше ничего не слышно. Интересно, а что в других городах делают с бывшими советскими заводами? не все ж застраивают жилыми домами...

Весело живемо | 2017-08-10 13:10

Весело живемо
Не байдужий.
Шановний так вони і зробили це замість людей ! Органи влади вибирають все одно ЛЮДИ - не мені Вам це казати . Ви самі підтвердили що все роблять замість людей! Що люди самі не здатні ! Тому людей треба було навчити як це (хай навіть і ринок для фермера) організувати САМОСТІЙНО! Тоді і НАША УКРАІНА будеСАМОСТІЙНОЮ ! САМОСТІЙНОСТІ ТРЕБА ВЧИТИ а не робити все за людей . ТІЛЬКИ ВЧИТИ!

Доитливий | 2017-08-10 11:17

Ярмарок вірує, а де скоморохи, музика, ведмідь та інші ярмаркові розваги. Дуже х-о--ч-у

пересічний | 2017-08-09 20:22

Добру справу підхопила ця громадська організація. Хоча ініціатива про фермерський ринок виходила далеко не від неї. Такий собі подарунок від органів влади. Але ці ж органи влади надалі стали байдужими до розвитку фермерского ринку. А вони - молодці.

Не байдужий. | 2017-08-09 20:10

Весело живемо
"Весело живемо", коли не хочете самі будувати своє благополуччя, а стогнете по совковому періоду - все чекаєте , що дядько за вас все зробить: побудує, організує .... нагодує й так далі.

До відома | 2017-08-09 20:04

На території "Public Space «RemZavod» кожен бажаючий може започаткувати свою власну справу.Тут можна отримати консультації з питань організації власного бізнеса, підтримку та можливість участі в проектах стартап.Запрошуємо!

Весело живемо | 2017-08-09 18:37

Чернігівець
Щоб були помірні ціни гроші треба заробляти а заробляють на підприємствах коли виробляють суспільно корисний продукт тоді будуть і гроші і наука і освіта а тільки однією торгівлею країну тільки розвалите шановний , а ціни формує вільний ринок а не громадські організації. Вам двійка по економіці. Виробничі підприємства основа будь якої держави а не залишки совка . Побудуйте підприємство і Вам вдячність по справжньому!

Чернігівець | 2017-08-09 18:21

Назовіть, хоч один завод із совдепіі який вижив!!! А тут громадська організація організовує для людей помірні ціни.

Весело живемо | 2017-08-09 16:46

 Public Space «RemZavod» назва- стьоб над людьми ,які працювали на тому заводі ? Замість заводу - знову БАЗАР! Дійсно тє чим пишатись!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО