Останнє оновлення: 10:37 вівторок, 17 липня
Що б це мало означати?
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / «Рublic Space RemZavod» – що це означає ?
«Рublic Space RemZavod» – що це означає ?

«Рublic Space RemZavod» – що це означає ?

Вивіска, яка з’явилась за адресою проспект Миру, 194, привернула увагу багатьох. Запитання «що це означає», ще й англійською написано, ставлять перехожі.

Відповідь вдалось знайти в Інтернеті. «Рublic Space» в перекладі це «Громадський простір». В Нью-Йорку, Варшаві, Празі та інших великих містах зарубіжжя такі вивіски – не диво. Це нова тенденція розвитку міського простору.

Інтегрування колишніх заводів, розвиток яких втратив актуальність, в простір міста. Отже «Рublic Space RemZavod», це «Громадський простір на Ремзаводі». Це свідчить про те, що ремзавод залишається в історії міста. Не руйнується, не дерибаниться. Тільки інтегрується в сучасний, міський простір. Простір для містян, для громади…

Довгі роки тут височіли цегляні паркани. Їх вже нема. Відкрились для доступу, використання старовинні будівлі промислової архітектури 19-20 сторіччя. Їх не руйнують. Ремонтують, реставрують. Відбувається процес ревіталізації (відновлення). Ця ревіталізація вдало поєднується з елементами сучасного дизайну.

В будівлях розташовуються кафе, крамниці, аптеки, майстерні, офіси... Все, що потрібно містянам для побуту, праці та відпочинку. Навколо облаштовуються зони відпочинку. Милує око новооблаштована ексклюзивна Алея Єдності. Вишиванки різних регіонів України «гаптовані» з кольорової тротуарної плитки.

В планах управлінців та активістів відтворити в будівлях музей історії ремзаводу. Збереглась бібліотека видань минулого сторіччя, альбоми, фото, На них історія України, міста, родин, які працювали на ремзаводі.

Громадський простір наповнюється життям. Особливо людно тут по суботах Сюди приїздять фермери області. Містяни на тиждень закуповують продукти екологічні, якісні, дешеві.

Невдовзі, в планах, дати старт FestЯрмаркам. Ярмаркам тематичним, фестивальним, розважальним. Це може стати родзинкою і для містян, і для туристів.

Громадський простір наповнюється життям завдяки самим містянам. Є надія, що в цехових просторах поселяться творчі люди: музиканти, художники, різблярі, гончарі з виставками, концертами, творчими майстернями. Це надасть змогу розширювати простір для громади.

Створювати місце, де затишно кожному відвідувачу, працівнику, гостю міста. Відчуття вдячності і спокою, що не спіткала Ремзавод доля Музикалки, Льотки, Шерстянки... Згадка про ці, колись відомі підприємства,залишилась тільки в назвах районів. Нажаль. Історію рідного міста, краю треба плекати, зберігати.

Ремзавод вірує життям. Відновлюється, інтегрується в міський простір. Тут плекають історію краю. Її вдало поєднують з потребами містян. Сучасними потребами.

Коментарі (18)

Перехожий | 2016-12-11 09:12

911
Воля Допоможіть розібратися, що таке вільний простір?
Уважний
911навіть якщо він не вільний, а громадський, то чому не написати це доступною для більшості мовою? адже ви пишете, що простір для громади. а вона не володіє англійською, то виходить, що простір - для обмеженого кола.
Прикро, що 911 та інші підкреслюють нашу ортодоксальність, законсервованість. В вік компютерних технологій весь світ спілкується знаними термінами (не забуваючи свою рідну мову), а вводячі загально прийняті Так назви : шеф, менеджер та інше вже ні кого не дивують. Так станеться і з "паблік спейс" - громадський прстір.... Активних та працьовитих людей не відклякують назви. Відлякує не бажання щось робити самостійно для розвитку міста.Успіхів всім!

Черниговец | 2016-12-11 00:21

911
Воля Допоможіть розібратися, що таке вільний простір?
Уважний
911
Думаю, что это полезно знать как в мире называют такие пространства.. А увсех есть шанс назвать свой бизнес как угодно.

911 | 2016-12-10 23:17

911
Воля Допоможіть розібратися, що таке вільний простір?
Уважний
навіть якщо він не вільний, а громадський, то чому не написати це доступною для більшості мовою? адже ви пишете, що простір для громади. а вона не володіє англійською, то виходить, що простір - для обмеженого кола.

Уважний | 2016-12-10 08:55

ВасяНе совсем точный перевод. Правильно.то есть дословно публичный космос.
Точнісінький переклад «Рublic Space» -громадський простір, суспільний простір. Так. що Вася будь уважним.

Вася | 2016-12-09 22:55

Не совсем точный перевод. Правильно.то есть дословно публичный космос.

ЯЯЯ | 2016-12-09 21:48

Технопарк развивается,а далекие и завистливые люди от событий к сожалению мыслят только негативно. Если есть желающие участвовать- присоединяйтесь в социальных проэктах. Люди должны поверить- что государство помогает, а не мешает!!!!

Спасибо | 2016-12-09 20:15

Спасибо, что сделали вместо предприятия СССР, которое умерло вместе со всеми остальными этой эпохи. Все для людей: АПТЕКА, ЯРМАРКА, АТБ, ЕВА, БАНК, ПИЦЦЕРИЯ и т.д. Этот район становится цивилизованным..

Уважний | 2016-12-09 18:57

911
Воля Допоможіть розібратися, що таке вільний простір?
Треба бути уважним при читанні. Рublic Space - громадський простір, тобто для всієї громади, для кожного містяніна тут знайдеться місце для роботи , відпочинку ...
Для 911 пояснення

Оля | 2016-12-09 15:54

Как мне хочется жить в красивом городе без бомжатников Спасибо Ремзаводу Пример для всех. Не дерибанят. Обустраивают.

Перехожий | 2016-12-09 14:52

То вам Атрошенко не подобається - сквери , пляж, фонтани до порядку приводить Тепер іншоого цькуєте за бажання створити щось нове, гарне, потрібне всім

ОХ | 2016-12-09 14:30

ОХ! Які ж ми жалюгідні. Бідні, бо дурні, дурні, бо бідні. Краще жити в багнюці, ніж за зразками цивілізованих країн.

RemZavod | 2016-12-09 13:52

васяОдним словом-базар,ведь на рынке есть ветлаборатория,а помните,как нам с вами рассказывали о технопарке?))))смешно до слез......Ярмарка-это замануха,чтобы не сбежали арендаторы торговых площадей(как-никак люди идут),да и посмотрите,сколько левых ларьков там поставили...интересно-кто платит за землю?
"Смішно до СЛЕЗ"... Не плачте. Успокойтесь. Нам нелегко.

Колишній | 2016-12-09 13:31

Я робив на ремзаводі. Так от з приходом до влади Соколова у ремзавода не стало ні одного замовлення. Зараз много про мусоропереробку говорят. А Соколов не допустив оцей польський Фалюбас на це предприятие. Коли б влада в Україні була нормальна, то і завод працював би. А умнічать в коментарях це не мішкі таскать. Спробував самі хоч щось полезноє зробити.

вася | 2016-12-09 13:30

Одним словом-базар,ведь на рынке есть ветлаборатория,а помните,как нам с вами рассказывали о технопарке?))))смешно до слез......Ярмарка-это замануха,чтобы не сбежали арендаторы торговых площадей(как-никак люди идут),да и посмотрите,сколько левых ларьков там поставили...интересно-кто платит за землю?

Дохтур | 2016-12-09 13:18

Serhiy_Підприємство здохло, замість нього тепер ринок. Ще й стаття на додачу про те, як це чудово.
Так а що ремонтувати, як усе одноразове і китайці зроблять нове дешевше за наш ремонт старого.

Воля | 2016-12-09 12:24

911
Допоможіть розібратися, що таке вільний простір?

911 | 2016-12-09 12:18

а назвати це вільним простором, щоб усі розуміли - не можна було? схоже, горе-піарники цього об’єкту хочуть, щоб він не розкручувався. адже для простих людей - це або щось страшне і не для них, або кіт у мішку.

Serhiy_ | 2016-12-09 11:50

Підприємство здохло, замість нього тепер ринок. Ще й стаття на додачу про те, як це чудово.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Поліція таки скрутила активіста в Сновську під час декомунізації

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор