Останнє оновлення: 18:08 п'ятниця, 25 вересня
Позиція*
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Там, де була майстерня, з’явиться житловий комплекс із набережною
Там, де була майстерня, з’явиться житловий комплекс із набережною

Там, де була майстерня, з’явиться житловий комплекс із набережною

Замітка в інтернет-виданні «Свобода. ФМ» про долю будівлі архітектурної майстерні, що знаходиться за адресою: вул. Олега Міхнюка, 1а у Чернігові, днями стала предметом широкого обговорення в соцмережах та на форумах.

Багатьох схвилювало те, що нові власники не поспішають її добудовувати і здавати в експлуатацію. Дехто обурювався тим, що споруду планують знести, аби побудувати багатоповерхівку.

Майже рік тому «свою правду» про резонансну справу журналістам озвучив старий власник, в особі керівника ЗАТ «Архітектурна майстерня комплексного проектування» Вільяма Жигінаса. Нині ж наш кореспондент дізнавався подробиці того, що сталося і що буде далі з будівлею, у чиновників та нинішнього власника.

Продали без порушень

Яким чином приміщення архітектурної майстерні перейшло у власність іншого підприємства? Відповідь на це запитання надав заступник начальника Центрального відділу державної виконавчої служби міста Чернігова Євген Павленко.

За його словами, на примусовому виконанні у відділі перебуває зведене виконавче провадження про стягнення з ЗАТ «Архітектурна майстерня комплексного проектування» заборгованості. Згідно з документами, борг цього підприємства перед податковими органами складав 1035059 грн, перед Пенсійним фондом - 184460 грн, з виплат заробітних плат - 143893 грн, а перед Державною архітектурно-будівельною інспекцією - 185310 грн. Крім того, існувала заборгованість перед ПАТ «Чернігівобленерго», ПАТ «Чернігівгаз» та іншими підприємствами.

Як розповів Євген Павленко, державні виконавці встановили, що ЗАТ «Архітектурна майстерня комплексного проектування» володіє частиною нежитлового приміщення за адресою вул. Олега Міхнюка, 1а у м. Чернігові (архітектурна майстерня).

«Проте, це приміщення не було введено в експлуатацію, - уточнив він. – Під час відкритих електронних торгів 27 квітня 2015 року вищезазначений об’єкт незавершеного будівництва продали, а кошти, отримані від його реалізації, спрямували на погашення заборгованості перед бюджетом, Пенсійним фондом та по заробітній платі. Підприємство-переможець отримало акт державного виконавця для подальшого оформлення документів на право власності на частину об’єкта. ЗАТ «Архітектурна майстерня комплексного проектування» в суді оскаржувало результати торгів, проте жодних порушень встановлено не було».

Хочуть знести через аварійний стан

«Пролити світло» на те, якою буде подальша доля будівлі, погодився новий господар.

Як пояснив директор ТОВ «Альянс міжрегіонального співробітництва» Микола Коломієць, очолюване ним підприємство спеціалізується на проектуванні житлових і громадських споруд і нині є власником всіх приміщень у будівлі за адресою вул. Олега Міхнюка, 1а у м. Чернігові. «Одне з них раніше належало ЗАТ «Архітектурна майстерня комплексного проектування», - зауважив він. - Вищезазначену споруду почали зводити в середині 90-х років минулого століття так званим «господарським способом», тобто без залучення спеціалізованої підрядної організації. Виконавча документація на об’єкт незавершеного будівництва відсутня, як власне і його проект».

Наразі, заявив підприємець, будівля в експлуатацію не прийнята і перебуває в аварійному стані (тріщини на стінах, тріщини в монолітних перекриттях, протікання даху, розморожені системи тепло- та водопостачання тощо), що унеможливлює її добудову. «Тому вирішили знести це приміщення і звести на його місці однопід’їздний багатоповерховий житловий будинок, який би став окрасою всього району, - повідомив він. - На першому поверсі планується розмістити офіси архітекторів і конструкторів».

На думку нового власника, таке будівництво відповідатиме державним будівельним нормам, місцевим правилам забудови і перебуватиме у гармонії з сусідніми багатоповерхівками гуртожитків педуніверситету. Земельна ділянка, на якій хочуть будувати, належить до земель житлової та громадської забудови. Тобто, будівництво здійснюватимуть за межами рекреаційної території, де, як відомо, хочуть створити лісопарк «Кордівка».

Створили ескіз «Університетської набережної»

До того ж, архітектори, що працюють в ТОВ «Альянс міжрегіонального співробітництва», вже розробили ескізний проект благоустрою лівого берега річки Стрижень, від Красного мосту до кафе «Колиба», під назвою «Університетська набережна». Підприємство в межах пайової участі на розвиток інфраструктури міста може профінансувати будівництво тут пішохідної набережної з місцями відпочинку, велосипедною доріжкою тощо.

На підтвердження Микола Коломієць продемонстрував ескіз (на світлинах нижче). На ньому майбутній будинок та набережна виглядають яскраво і, водночас, по-європейськи стримано. Хочеться сподіватися, що цей проект вдасться реалізувати.

Коментарі (3)

Яна | 2018-02-24 16:44

Сергей
Вы хотя бы разобрались перед тем как говорить и об***ть что-либо. Наших людей не победить

Сергей Жигинас | 2017-03-25 17:23

Странные вещи творятся в Чернигове:
• юстиция дорисовывает нули к долгам предприятия
• она же занижает оценку здания (2,5 млн. вместо 4,5 млн по судебной экспертизе)
• полиция помогает рейдерскому захвату
• прокуратура мягко журит тех и других
• депутаты горсовета игнорируют и прокуратуру и открытое уголовное дело
• исполком перекручивает решение горсовета
И всем этом заправляет глава комиссии горсовета по борьбе с коррупцией (!) Черненок Максим Петрович.
Янукович отдыхает.
P.S. Все написанное подтверждается документально.

Сергей | 2017-03-23 22:10

Такие набережные рисовали на проспекте Победы, когда истребляли рощу... и что?
Мораль сей басни такова: нарисовать можно все что угодно, а в итоге получаем как всегда ж... пу с трещинами в новопостроенном доме
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО