Останнє оновлення: 21:38 субота, 15 грудня
Чернігівський м’ясокомбінат
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / УДАРними темпами: хто добиватиме Чернігівський м’ясокомбінат?
УДАРними темпами: хто добиватиме Чернігівський м’ясокомбінат?

УДАРними темпами: хто добиватиме Чернігівський м’ясокомбінат?

Не інакше як руїнами Дебальцевого називають колись потужний Чернігівський м’ясокомбінат його колишні працівники, а за сумісництвом – акціонери.

На цьому тижні люди вкотре вийшли на акцію протесту. Головні вимоги – припинити розкрадання обладнання та виплатити їм адекватну ціну за акції.

У розграбуванні м’ясокомбінату вони звинувачують екс-директора В’ячеслава Васильченка та сім’ю Тарасовців.

За їх словами, вона прагне отримати контроль над більш ніж 8 гектарами землі, щоб побудувати там багатоквартирні будинки.

Високий Вал знайшов докази цим твердженням. Виявилось, до керівництва мясокомбінатом завели людей, так чи інакше повязаних із Юрієм Тарасовцем.

Комбінат розбирають на цеглу

З боями прорвавшись на територію підприємства, люди побачили жахливу картину: більшість із цехів наче після артобстрілу. Новий директор мясокомбінату Вячеслав Касьяненко стверджує: це наслідки декількох аварій, які сталися на підприємстві у 2007 та 2012 роках.

Його слова спростовує колишній працівник підприємства Петро Шолух. Каже, аварії аваріями та підприємство протягом років планомірно грабувалося. Наслідком господарювання Васильченка, за його словами, став продаж понад 500 тон металу та поступове розбирання по цеглинам, які продавали по 1 гривні за штуку.

До речі, блоки із готовою для продажу цеглою стоять на території мясокомбінату і нині.

Саме Васильченка колишні працівники називають головним винуватцем всіх бід підприємства. Протягом минулих років він майже за безцінь скуповував в колишніх працівників акції, довівши свою долю до 66 відсотків.

Решта 34 відсотки і належить колишнім працівникам, які не погоджуються продавати свої акції по 50 копійок за штуку. Приміром, продавши свої 2000 акцій Петро Шолух отримає лише 1 тисячу гривень. До того ж, за його словами за багато років люди так і не отримали обіцяних дивідендів.

Найцікавіше, що у вересні 2014 року Васильченко продав свою частку акцій. За словами Вячеслава Касьяненка, ними володіють низка фізичних та юридичних осіб.

Хто має реальний контроль над підприємством стає зрозуміло після ознайомлення із протоколом позачергових зборів членів акціонерного товариства від 26 листопада 2014 року, яке відбулося у їдальні м’ясокомбінату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протест під стінами м’ясокомбінату: люди називають винних у розкраданні підприємства

У них взяли участь лише 7 із понад 1100 акціонерів. Колишніх працівників підприємства на збори просто не пустили. І ось чому. 7 людей, які володіють контрольним пакетом акцій одноголосно припинили повноваження попередньої Наглядової ради та ревізійної комісії, взамін, поставивши «своїх» людей.

«Свої» - це активісти осередків партії «УДАР» та працівники Полікомбанку, головою правління якого, як відомо, є Микола Тарасовець.

Головою наглядовою ради стала… помічниця депутата міської ради від партії «УДАР» Юрія Тарасовця Юлія Панасенко.

Членом наглядовою ради обрали нинішню голову міського осередку партії Кличка Оксану Голубову.

Всі ці люди тепер, по суті, мають повний контроль над підприємством та його майном.

Колишні працівники вважають, що таким чином підприємство хочуть довести до банкрутства. Однак це не зовсім так.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протесувальники зламали ворота м’ясокомбінату та хазяйнують на території

За словами директора Вячеслава Касьяненка, попри те, що вже багато років на мясокомбінаті нічого не виробляється, підприємство якимось чином регулярно сплачує податки, гасить мільйонні борги, платить зарплату нечисельному штату працівників та щомісяця сплачує близько 30 тисяч гривень податку за користування землею.

Вважаємо, що такі витрати якраз і необхідні новим власникам, аби не допустити ліквідації підприємства, яке потягне за собою передачу державної землі у користуванні до земель запасу.

Натомість, вже починаючи із жовтня, через місяць після того, як В’ячеслав Васильченко продає контрольний пакет акцій людям Тарасовця, до управління капітального будівництва міськради надходить звернення від заступника директора Потапенка із проханням внести зміни до Геплану Чернігова та виступити замовником будівництва багатоквартирних будинків на землі, що знаходиться на території мясокомбінату.

Однак зробити це можна лише змінивши цільове призначення землі: із промислових на землі під забудову. Зробити це можна лише шляхом внесення змін до Генерального плану

Єдиний вихід у Тарасовця – розробка Детального плану території, який і стане основою для майбутньої забудови. Його затверджує не міськрада, а виконком і затвердити містобудівну документацію неможливо без проведення громадських слухань. Цілком вірогідно, що забудовник та міськрада можуть провести «фейкові» слухання, віддавши таким чином Юрію Тарасовцю 8 гектарів під забудову.

Існує і варіант зміни цільового призначення землі вже через вищезгадане управління капітального будівництва. У листопаді 2014 року управління капітального будівництва просить Олександра Соколова дозволити управлінню виступити замовником розробки Детального плану та внести зміни до Генерального плану.

Утім ніяких змін до Генерального плану, відповідно до закону «Про регулювання містобудівної діяльності» не може бути внесено аж до грудня 2016 року.

Яким чином поведуть себе нові хазяї мясокомбінату – поки що невідомо. Утім, навіть колишні працівники підприємства, які пропрацювали на ньому десятки років впевнені: відновлювати м’ясокомбінат немає сенсу.

Петро Шолух, висловлюючи цю думку навіть підтримує майбутнє зведення на території занедбаного комбінату житла.

Єдина вимога людей – вони хочуть справедливості. Тобто, щоб усі винні у розграбуванні підприємства були покарані, результати позачергових зборів акціонерів, на яких УДАРівці і перехопили контроль над підприємством будуть визнані недійсними, а колишні працівники отримають достойну оплату за свої акції.

Розібратися із ситуацією на комбінаті пообіцяв новий прокурор області Дмитро Чібісов. Чи просуватиметься розслідування такими ж УДАРними темпами як його розграбування – побачимо згодом.

 

Коментарі (22)

Ностальгия работников Мясокомбин | 2015-02-13 13:45

     НЕСУН
(Мясокомбинатский вариант)
  Вчера задержан был Сысой
Опять с вареной колбасой.
Опять Сысоя распушили
И даже премии лишили.
Ужасно этим огорченный,
Сегодня вышел он с копченой.

Юрист | 2015-02-13 08:44

Не дебіл
Автор
Не дебіл
лола А в чем вина демонстрантов???? В том что просят поступать по закону ????
Демонстранты действуют методами рекетиров - незаконно проникают на чужую территорию, ламают чужое имущество, лгут, унижают. Это законно?
Они вымогают ДЕНЬГИ за свои акции, которые ничего не стоят! Если Вы их защищаете и считаете их акции ценными - купите, заработайте "сверхприбыли".
И главное, процитируйте же тот закон, который по Вашему мнению нарушен и по которому "они просят поступать"! СЛАБО?

лола | 2015-02-12 11:15

Не дебіл
Автор
Не дебіл
А в чем вина демонстрантов???? В том что просят поступать по закону ????

Полиграф Полиграфыч | 2015-02-11 17:43

Не дебіл
oneВсе от жлобства и жадности. Одним надо было выкупать акции за их реальную цену. Другим - за 20 лет хоть как то остановить уничтожение их собственности (предприятия). Я бы вообще разорвал договор аренды земли и выставил ее на аукцион.
Я тоже думаю, что надо все забрать и разделить, и начать с Киева!

Презумпция невиновности | 2015-02-11 16:14

Юрий
А разве в правовом государстве можно кого-то считать "априори"?

one | 2015-02-11 11:43

Не дебіл
Все от жлобства и жадности. Одним надо было выкупать акции за их реальную цену. Другим - за 20 лет хоть как то остановить уничтожение их собственности (предприятия). Я бы вообще разорвал договор аренды земли и выставил ее на аукцион.

 Юрий | 2015-02-11 09:28

Не знаю, как насчет другие из вашего списка, но Тарасовец и его бизнес-партнер Соколов точно не имеют ни совести ни уважения к Чернигову и его жителям

Виктория | 2015-02-10 22:12

Я мимо комбината проезжаю каждый день много лет. Руины и развалины видны давно. Уже пора привести территорию в нормальный вид. Не атомную же станцию там хотят построить, а дом с магазинами. Кому плохо? А то, что акционеры хотят продать свои акции... Вспомнили.... А где они раньше были? Долгие годы работали во главе с директором, видели его руководство, воровство и ничего не предпринимали? А сейчас опомнились. Наверняка каждый из них не работал за одну зарплату, а воровал и тянул, сколько мог, так же, как их директор.

Вопрос на засыпку | 2015-02-10 15:10

Юрий
А с кем тогда совместимо слово "репутация"?
Атрошенко,
Сокололовым,
Дубилем?
Есть ще варианты?

Юрий | 2015-02-10 14:50

Слова "тарасовец" и "репутация" несовместимы априори

Не дебіл | 2015-02-10 12:17

Не дебіл
не работник мясокомбината
Хотите считать чужие "сверхприбыли" - считайте, если умеете. Заодно начните свой какой-нибудь бизнес и заработайте хотя бы "прибыли". Продавать акции или нет, за сколько и кому решает каждый акционер. Ни у кого нет обязанности покупать акции, тем более у этих рекетиров. При чем здесь благотворительность? Или колбаса в магазинах бесплатно раздается, или презд бесплатный? Разных строителей жилья в городе достаточно и все продают его за деньги - как по другому? Или у "мімоходом" заангажированность на некоторые фамилии? В чем суть обвинений?

Не дебіл | 2015-02-10 12:07

Не дебіл
Автор
В чому полягає "хитрість отримання землі"? Де тут порушення закону? Ви бачите краще використання цієї ділянки землі? Ви бажаєте все залишити як є? Чому інші не бажали і не бажають купити акції та заробити "надприбутки"? А при чому тут партійне життя? Навіщо наводити тінь на УДАР? А чому немає осуду правопорушень з боку демонстрантів-"акціонерів"?

Не дебіл | 2015-02-10 12:00

Не дебіл
не работник мясокомбината
Про репутацію працівників м'ясокомната знає все місто - туди переважно йшли на роботу, щоб красти і продавати крадене. Пам'ятаєте лозунг 1980-1990років - Ты тут хазяин, а не гость - тащи отсюда даже гвоздь! Лідер рекетирів Іваниця відкрито заявляв журналістам, що були дні, коли десятками звільняли з роботи за крадіжки "шприців" - працівників ковбасного цеху. І не допомагало - приходила на роботу нова волна крадіїв! При цьому Іваниці навіть не спадає на думку засудити крадіїв - ось яке моральне обличчя цих "акціонерів". Бо вони брали своє?

гость | 2015-02-10 11:18

Не дебіл
Автор
*** Для Вас интересно как получить землю в Чернигове, а для кого-то важно, сколько он получит за акции. Читатели вправе делать для себя выводы из статьи самостоятельно.
///наступного разу подібний коментар з образами буде видалятися. Дивіться внизу сайту правила коментування.

Автор | 2015-02-09 22:41

Не дебіл
Інтерв'ю усіх фігурантів є у найближчих планах і, сподіваємось, буде, якщо інші фігуранти захочуть поспілкуватись.
У матеріалі мова йде про те, як по-хитрому отримати 8 гектарів землі у Чернігові

мімоходом | 2015-02-09 21:54

Не дебіл
Риторика схожа на риторику одного з ударівців міськради, але є одне але - він тут підписався, як не дебіл.

не работник мясокомбината | 2015-02-09 21:01

Не дебіл
А почему бы не посчитать сверхприбыли, которые получат новые акционеры после постройки многоквартирных домов на 8 гектарах земли? И уже исходя из этого прикинуть стоимость акций. Получается, хочу 5 грн. дам, хочу 10, только заткнитесь акционеры-бывшие работники и не мешайте нам вас облагодетельствовать. Мы ведь просто благотворительностью занимаемся, дома строим, за копейки продаем...
P.S. Кто дам Вам право оскорблять всех работников мясокомбината, праведники вы наши? Не вы ли за бумажки-акции скупили всю промышленность Чернигова?

Не дебіл | 2015-02-09 20:28

Дивна стаття. Чому журналіст не намагається розібратись у ситуації?
Вона ж дуже проста!
Майже два десятки років Васильченко був керівником і власником м'ясокомбіната. Саме разом з колективом він довів його до руїн. Кожний крав що міг і як міг, там не було праведників. Жахливі розвалини підприємства було видно прямо з вулиці вже багато років назад. А тепер, коли начебто з'явились люди, в яких є гроші і які готові інвестувати їх у будівництво на території колишього м'ясокомбіната, хватка колишніх працівників проявила себе відразу - жадібні, але безграмотні люди почали вимагати грошей за свої акції, які тепер нічого не коштують.
Будувати гріх? Краще, щоб залишались руїни? Що в цьому є поганого, тим більше кримінального? Самі ж пишете, що відновлювати м’ясокомбінат немає сенсу.
Як от можна оцінити дії цих акціонерів-рекетирів, що протизаконно вдираються на територію м'ясокомбіната, ламають двері адмінбудівлі, тримають брехливі плакати, що ображають людину, яка не причетна до розграбування товариства? Чому б їм не продасти свої акції будь-кому, хоч по 5 гривень, хоч по 10 - їх же ніхто не обмежує? А чому не продали акції раніше?
Навіщо журналіст підтримує сучасну "шариковщину"? Чому не хоче взяти інтерв'ю у всіх фігурантів?

Семен Палій | 2015-02-09 12:45

Це, що Янукович чи Азаров винуваті? Можливо потрібно "люструвати" новоявлених "лідерів - тарасовців", які на крові загиблих на Майдані, Сході збагачуются. Прокуратурі негайно скасувати всі ті, так звані "збори".

лариса | 2015-02-09 11:58

Вы оба - молодцы!

Гашпар | 2015-02-09 11:27

Лариса
Пані Лариса, це несправедливо - а як же Андрій? Він більше заслуговує на "браво"!

Лариса | 2015-02-09 10:58

Гашпар, браво!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Зачем Путину «аусвайс» от Штази?

За інф. «Радіо Свобода»

RedTram
Загрузка...
Північний вектор