Останнє оновлення: 16:05 понеділок, 19 квітня
Оподаткування / Зарплата
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Триває боротьба із зарплатою «в конвертах»
Триває боротьба із зарплатою «в конвертах»

Триває боротьба із зарплатою «в конвертах»

Проблема неформальних трудових відносин та виплати заробітної плати "у конвертах" – одна з найбільших перепон в економічному та соціальному розвитку міста.

Це – своєрідний трикутник між роботодавцями, працівниками та державою в особі податкових органів.

З одного боку – виплачуючи зарплату «у конвертах», роботодавці «економлять» на прибутковому податку з доходів та відрахуваннях до соціальних фондів. Мільйони гривень замість того, щоб потрапляти до бюджету, «осідають» у гаманцях недобросовісних роботодавців.

З іншого боку – якщо старше покоління переймається своїм офіційним статусом на підприємстві чи фірмі, пенсійними відрахуваннями, відповідним записом у трудовій книжці, то молоде покоління переважно воліє отримувати зароблені гроші, при цьому не особливо переймаючись, звідки ці кошти – з каси чи з «конверту». Деякі з них навіть не здогадуються, що їхня «прозора» заробітна плата значно відрізняється від тієї, що записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи для отримання, наприклад, кредиту.

У свою чергу податківці вживають різних заходів для викорінення практики виплати «тіньової» зарплати. Перш за все, проводять документальні перевірки суб’єктів підприємницької діяльності з питань дотримання ними податкового законодавства при розрахунках з найманими працівниками. До порушників застосовуються штрафні санкції, донараховуються в бюджет суми несплачених податків.

Особливо пильній увазі піддаються суб'єкти господарювання, які мають значні валові прибутки, але офіційно виплачують заробітну плату менше мінімальної або на її рівні.

За поточний рік міськими податківцями проведено усього 49 перевірок, пов’язаних з виплатою заробітної плати, за результатами яких донараховано 8,3 млн. грн. ПДФО.

Боротьба із таким ганебним явищем як виплата зарплати «у конвертах», буде тривати і далі.

Лідія Альбоща,
начальник управління оподаткування
фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові 

Коментарі (5)

Bruno Conti | 2010-08-19 05:29

Лидия Альбоща, периодически появляются ваши статьи о "зарплатах в конвертах". Тех, кого ваша контора "вычисляет", - это "капля в море". Может контора "вычисляет" и больше таких, но так как налоговая коррумпирована и все вопросы решаются взятками. И на этом всё заканчивается.
Возьмите, например, базар. Там куча народу (особенно реализаторы) стоят даже неоформленные предпринимателями. И дальше будут стоять.
Займитесь лучше "накрученными" весами в мясном павильоне центрального рынка. Зашёл туда в это воскресенье в конце дня. Продавцов было раз два и обчёлся. Обошел павильон полностью. У всех, без исключения, продавцов на пустых весах стояла гиря (чтобы не видел покупатель на сколько грамм накручено). А на всех весах, где не было уже продавцов была видна явная накрутка от 30 до 100 грамм.
Вот у вашей конторы есть несколько дней впереди (до воскресенья) для "починки" весов в мясном павильоне. В воскресенье я должен быть на базаре, зайду специально в мясной павильон и проверю вашу работу.
P.S. Или базарные мясники в очередной раз откупятся ?

Софокл | 2010-08-18 19:57

На самом деле, в подобной практике, заинтересовано в первую очередь само государство. Для того, чтобы не платить потом нормальную пенсию. Да и минималку не все заработают. Зато, расходы пенсионного фонда для простых работяг будут минимальны, ведь нужно с чего платить нормальные пенсии "слугам народа": министрам, депутатам, разным чиновникам ит.д Создают видимость борьбы, но всячески этой борьбе мешают.

Владимир | 2010-08-18 18:49

koph
Ну, ты скажешь! Денег много не бывает!

Alex_2000 | 2010-08-18 15:46

Уменьшите отчисления с ЗП, иначе ничего вы не добьетесь. Ну закроются тысячи предпринимателей, что налоги с них будете компенсировать штрафами и работу людям предложите, может быть?
А в первую очередь, сами перестаньте нарушать закон, отвечать вам налоговикам прийдется все равно, если не по человеческим законам , то по божьим точно. Так хочется жить по-человечески и в нормальной стране

koph | 2010-08-18 15:39

проще минималку поднять до уровня нормальной заплаты и не будет конвертов
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM