Останнє оновлення: 11:02 понеділок, 19 квітня
Оподаткування / Зарплата
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Вдарили круглим столом по зарплатах «у конверті»

Вдарили круглим столом по зарплатах «у конверті»

Зарплата «в конвертах» – робота без гарантії, майбутнє без пенсії. Погоджуючись на нелегальну або ж напівлегальну зарплату, тобто на зарплату «в конверті», громадяни свідомо наражають себе на неприємності.

Про це нагадує Вікторія Борисенко, головний держподатінспектор відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернігові.

Податки повинні сплачувати всі, але основним принципом у роботі повинна стати добровільність сплати податків і партнерські стосунки із платниками. Податківцям необхідно приділяти увагу як податку на прибуток так і податку з доходу фізичних осіб. Необхідно кардинально змінити ситуацію, що склалася з виплатою заробітної плати, на сьогодні майже 50 відсотків зарплати виплачується «у конвертах».

Місцеві податківці приділяють особливу увагу, як легалізації заробітної плати, так і скороченню заборгованості по її виплаті.

Так, нещодавно була обговорена проблема легалізації заробітної плати на засіданні „круглого столу”. На засіданні обговорювався механізм виявлення фактів відхилення від оподатковування.

Зокрема було відзначено, що ліквідувати заборгованість перед Пенсійним фондом, тобто перед тими людьми, що вже не можуть про себе подбати, для яких пенсія є джерелом існування, можна тільки спільними зусиллями керівників підприємств всіх форм власності, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування і самих найманих робітників.

Головна небезпека “тіньової” зарплати, як і “тіньової” зайнятості, полягає не тільки у тому, що бюджет недоодержує коштів. Відмовляючись від сплати пенсійних внесків, працівники не будуть мати можливості отримати пенсію, яка б відповідала рівню їхньої реальної зарплати.

Отже, від власної байдужності і мовчазної бездіяльності, кожний “трудовий нелегал” втрачає: трудову пенсію, відпускні під час щорічної відпустки, суму індексації заробітної плати у зв'язку з ростом цін, допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадку хвороби і т.д. 

Коментарі (1)

kms | 2010-05-05 11:07

Заработная плата в конвертах. Это отсутствие трудового договора, колективного договора. В которых и должны предусматриваться : надбавки, отпускные, суммы индексации з.п.. И Ктото должен смотреть за соблюдением кол.договора, труд.договора, должны работать юридические компании которые практикуют деятельность в трудовых и социальных вопросах (по пересчету пенсий, востановлению на раб. место, по фондам соц.страхования, жилищные вопросы(ремонт подъездов, крыш, застройка дворов.)). И без условно ,сам трудящийся должен быть заинтересован перечислять средства государству. Многие к вопросу о пенсии относятся скептически: " а доживем с такой жизнью и с таким пенсионным возврастом...." Тем самым отвечая на все вопросы о пенсии в дальнейшем. Многие большие компании если у них есть умный профком. Создают свои пенсионные фонди и кредитные союзы для трудящихся в своих компаниях. Все это прописывается и регламентируеться колективными договорами.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM