Останнє оновлення: 17:50 п'ятниця, 26 листопада
З нагоди ювілею Лесі Українки
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Театр запрошує на "Саронську квітку"
Театр запрошує на Саронську квітку

Театр запрошує на "Саронську квітку"

25 лютого 2021 року на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відбудеться показ вистави «Саронська квітка, або Інша сторона гріха» Лесі Українки, присвячений відзначенню 150-ї річниці від дня народження письменниці.

Довідкова інформація про вистави Лесі Українки в репертуарі театру:
Важливе місце у багатогранному мистецькому доробку Лариси Косач належить драматургії. Перша драма «Блакитна троянда» була написана у 1896 р. Далі поетеса, широко використовуючи теми й образи світової літератури, розвинула новий жанр – драматичну поему. Протягом 1901-1910 рр. нею створені драматичні поеми «Одержима», «На руїнах», «Кассандра», «В катакомбах», «На полі крові, «Руфін і Прісцілла», «Бояриня». Вершиною драматургічного доробку письменниці стали написані в останні роки життя драма-феєрія «Лісова пісня», трагедія «Камінний господар», драматична поема «Оргія».
Окреме місце в літературному спадку Лесі Українки належить драматургічним творам, які відкривають відмінний від канонічного погляд авторки на біблійні сюжети. Звертаючись до християнської теми, вона робить передусім соціальний акцент, висвітлюючи біблійне розуміння суспільно-етичних взаємин в соціумі. Написані Лесею Українкою понад сто років тому драматичні притчі «Одержима», «На полі крові», ««Йоганна, жінка Хусова» і нині звучать актуально для сучасного глядача.
 
Протягом 95-річної історії творчої діяльності Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка його режисери неодноразово зверталися до творчості Лесі Українки. У різні часи на чернігівській сцені було поставлено ряд вистав за творами Лесі Українки. У 1999 р. поетична драма «Лісова пісня», яка у 2018 р. знову була поновлена в діючому репертуарі театру. У 2006 р. відбулася презентація трагіфарсу «Камінний господар». У 2015 р. на «квадрум-сцені» була поставлена поетична притча «Одержима». У 2018 р. в експериментальному просторі «Білої сцени» була представлена моновистава «Міріам».
А в грудні 2020 р. відбувся прем’єрний показ філософської притчі «Саронська квітка, або Інша сторона гріха», яка наразі запропонована до уваги глядачів, поставленої молодим режисером Денисом Федєшовим, який нещодавно увійшов до творчого складу театру.
 
Запрошуємо шанувальників сценічного мистецтва до перегляду прем’єри 95-го театрального сезону Чернігівського драмтеатру – філософської притчі «Саронська квітка, або Інша сторона гріха» за творами Лесі Українки протягом березня-травня 2021 року.
 
ЗАПРОШУЄМО ПРЕДСТАВНИКІВ ЗМІ НА ПЕРЕГЛЯД ВИСТАВИ! 
Кількість місць обмежена. Акредитація за тел (0462) 675-280.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  На Чернігівщині обговорювали питання адаптації військових та ветеранів

SVOBODA.FM