Останнє оновлення: 16:34 понеділок, 23 липня
фестиваль
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / "Мама Африка" в Обирку: барвисті жнива
Мама Африка в Обирку: барвисті жнива

"Мама Африка" в Обирку: барвисті жнива

Мистецький хутір Обирок. Обирок хлібний, фестивальний. Там тривають жнива. Афро-українські.

До хутора автобусом із Чернігова їхати - більш як годину. Виїжджаємо в дощ, проте по деякім часі з колегами висновуємо, що матимемо ще один спекотний день.

Рушили. Дорога нам знайома. На фестиваль "Хліб" їдемо не вперше.

Торік наше видання вже писало про арт-хутір, триб життя його мешканців та гостей, започатковані та впроваджувані ними проекти.  Цьогорічний - має назву "Мама Африка".

До його проведення долучилося чимало українських та зарубідних установ та організацій: Міністерство Закордонних Справ України, Міністерство культури, Африканська Рада в Україні, Посольство Південно-Африканської Республіки, Посольство Королівства Марокко, Посольство Республіки Судан, Фундація жіночої та дитячої освіти й розвитку здоров’я, Національний союз ганських студентів, Нігерійський Союз Студентів та інші.

Ось і Матіївка. За нею, під лісом, Обирок. Ідемо на реєстрацію. Далі нас запрошують долучитися до жнив. Розпочинається передостанній день. На полі вже чимало людей. Організатори просять всіх, хто не жне, відійти на кілька кроків, аби дати місце учасникам дійства.

Звучать барабани, горять смолоскипи. Розпочинається хореографічна розповідь про те, як народжується Хліб. Композиція (до створення якої, крім українців, долучилися гості з Франції та африканських країн) сповнена універсальних символів.

Щойно вона звершилася, коли винесли чималий солом'яний калач та свіжий порізаний хліб - для глядачів, зазвучали українські пісні, женці взялися за серпи. По деякім часі на полі з'явилися снопи. Згодом все, що нажали, - обмолотять, змелють. І буде борошно, буде й хліб.

Опісля гості пішли ярмаркувати. В клубі, де експонувалося традиційне африканське вбрання, і побіля нього, поступово зібралося чимало людей - спілкувалися, торгували, робили чудернацькі заморські зачіски (від "Edy Hair Planet",

дегустували соки (від Посольства Судану), каву та млинці "інджара" від ефіопських гостей, грали на музичних інструментах.

Словом - ярмаркували.

По обіді - зазбиралися на суданське весілля. Годі й розповісти про це дійство (крім усього - маємо звідти відео і чимало фото)).

Подбали організатори і про юних гостей фестивалю. Для них було організовано майстер-класи "Африканські прикраси з макаронів", "Пластилінова Африка" та вуличні африканські ігри.

Водночас у клубі тривали дискусія "Різноманіття Африки - руйнування стереотипів" - за участі нігерійських сенегальських та суданських промовців. Пізніше – дискутували про спільні та відмінні риси України й Африки.

Усі охочі мали змогу поспостерігати й за віщуванням на картах Таро.

Поки тривали містичні дії, поціновувачі футболу займали місця навколо стадіону - саме мали розпочатися українсько-африканські змагання.

А на ярмарку вчилися готувати екзотичні страви. Дізналися, що таке "джолоф". Кожен знайшов щось до смаку. 

Проте було й чимало гостей, які зосередилися на кіномистецтві.  У "кіносараї" можна було переглянути фільм "Вірунга" (премія "Оскар" за найкращий документальний повнометражний фільм) режисера Орландо фон Айнсіделя, присвячений конголезьким проблемам.

Увечері на всіх, хто був присутній на святі Хліба, очікувало два концерти: Едуарда ДІЛІ Приступи (Україна), гуртів "Аlfa-Alfa" (Уганда) та "Le Cour" (Конго) - на більшій сцені. В клубі ж мали виступити Katya Chilli (Україна) та Calistus (Нігерія).

Словом, чимало цікавого відбувалося у передостанній день фестивалю.  На момент виходу матеріалу він ще триватиме. 

Коментарі (2)

Олег Гoловатенко | 2017-08-07 09:46

Михайло
До 10-ти хлібин максимум)).

Михайло | 2017-08-06 23:06

 ....цікаво, скільки ж ви хліба нажнивували ?! Вам хоч на добу вистачить?
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Чернігів готується до футбольного матчу «Десна» – «Шахтар». Вулицю перекриють

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор