Останнє оновлення: 21:26 п'ятниця, 15 лютого
Художня фотографія
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Триває виставка подарованих світлин «Моя любов – Чернігівська земля». Фото
Триває виставка подарованих світлин «Моя любов – Чернігівська земля». Фото

Триває виставка подарованих світлин «Моя любов – Чернігівська земля». Фото

Наприкінці жовтня в Чернігівській ОУНБ імені В.Г. Короленка відкрилась виставка подарованих світлин «Моя любов – Чернігівська земля» талановитого чернігівського фотографа Олексія Гузя.

Про це повідомляє Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації.

Олексій Тихонович народився в селі Синявка Менського району Чернігівської області в 1927 році.

З дитинства захоплювався малюванням. Мріяв про фотоапарат, який йому батько згодом обіцяв купити. Але настала війна, яка зруйнувала не тільки мрії, а й усе життя.

Батько, Тихон Іванович, разом з односельцями пішов на фронт, де й загинув. Олексію в 14 років довелось взяти в руки батькову косу, навчитися від дідуся, Кирила Демидовича, правити кіньми та ходити за плугом.

Восени 1943 року, після вигнання з Чернігівщини німецьких загарбників, Олексій поїхав в м. Щорс (нині Сновськ) та почав працювати у тамтешньому паровозному депо (котрому нині вже понад 140 років).

З 1944 по 1951 рр., після навчання в Ленінградському військово-морському училищі, служив на кораблях Чорноморського флоту.

В Чернігів Олексій Тихонович приїхав разом із сім’єю у 1954 році. Працював токарем на заводі “Жовтневий молот”, а дружина Тамара – в технічному відділі. Закінчивши заочно Ленінградський станково-будівельний технікум, став працювати конструктором-технологом.

Олексій Тихонович 6 років працював старшим майстром на інструментальному заводі, 15 років – на заводі автодеталей, спочатку начальником технологічного бюро інструментального цеху, згодом – начальником бюро раціоналізації, винахідництва, нової техніки та технічної інформації.

Для сім’ї він за своїм проектом побудував дім, посадив сад, а для сімейного відпочинку на природі зробив моторний гідрореактивний човен, на якому разом з дружиною, сином Олексієм та донькою Наталією плавали по Десні.

Тільки в 1955 році здійснилася давня мрія фотохудожника: на премію за впроваджену раціоналізаторську пропозицію він купив свій перший фотоапарат «Москва-2».

Вже більше шістдесяти років Олексій Тихонович не розлучається з фотоапаратом, а своє бачення природи та любов до неї зображує в роботах.

Фотопейзажі для нього стали радістю життя. Саме цією радістю митець, ветеран праці, учасник бойових дій хоче поділитися з усіма романтиками, любителями природи та мистецтва. Відвідувачі виставки неодмінно отримають естетичну насолоду від нового підходу до фотографії талановитого та самобутнього митця.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Подарунок Президенту України від дитячого будинку

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор