Останнє оновлення: 20:39 вівторок, 29 вересня
День Соборності України
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Україна святкує День Соборності
Україна святкує День Соборності

Україна святкує День Соборності

22 січня, у день проголошення Акта возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 1919 року на Софійській площі в Києві, Україна святкує День Соборності.

У Чернігові сьогодні відбудуться флешмоби та акції до свята.

О 12:00 від Мегацентру по проспекту Миру на Красну площу пройде марш "Проти тероризму". А о 12.15 біля пам’ятника Б. Хмельницького стартує акція "День Соборності України" 2015 рік.

Святкові заходи з нагоди Дня Соборності також пройдуть по всій Україні.

Довідка Високого Валу: У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт злуки - акт об'єднання українських земель, був оприлюднений у Києві.

Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти незалежність, Акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

Єдиною Україна пробула недовго, вже через кілька місяців після проголошення Возз'єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття - Чехословаччина.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено, "враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) Української держави..." згідно з Указом Президента України.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом Віктора Януковича, День соборності на офіційному рівні було скасовано, а натомість встановлено "День Соборності та Свободи України".

13 листопада 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО