
Свято Чернігова, день другий – тантамарески, Романова і халявні булочки
Другу добу святкування Дня міста чернігівська влада вирішила увічнити черговим фестивалем. Цього разу тантамаресок. Нинішньому «фестивалю» вже передували «фестивалі» шашликів, дерунів і «ухи» (але чомусь забули, що українською буде «юшка»).
Нагадаємо, бізнес на тантамаресках був характерним для приморських міст Російської імперії, а згодом і СССР з початку минулого століття.
Скромні, чесні і кмітливі радянські робітники і службовці колись брали за таку фотку з кожного по рублю і могли з часом збудувати собі бюджетну дачку біля моря.
Незважаючи на це, нова потужна ініціатива «батьками міста» вважається єдиною і неповторною в Україні.
Щоправда, один відомий чернігівський фотограф днями зазначив, що подібних стендів у Ялті, Алушті та інших містах Криму на пляжах повно, тобто підприємці цим заробляють на життя і це не є якимось унікальним явищем в Україні. Але це не так вже й важливо, головне – добрі наміри. До речі, вчорашній святковий концерт на площі відкрив якийсь душевний співак з Москви зі словами пісні про «дєвчьонку с Охотного ряда».
Насправді наміри організаторів перманентних фестивалів сонцесяйні. Щодо тантамаресок задум взагалі масштабний – зібрати тантамарески з усіх 12 міст-побратимів. Щоправда, цьогоріч надіслали стенди не усі побратими. Решта тантамаресок – творчість школярів і реклама різноманітних фірм, до якої їх власники пропонували притулити своє обличчя усім бажаючим.
Втім, з кожним роком подібні святкування все більше нагадують прикритий шкільними та іншими бюджетними декораціями винесений в центр центральний ринок з шашликами по 25 гривень за 100 грамів. Родзинкою, правда, став атракціон-рогатка просто навпроти біг-борду з привітанням міського голови.
Але не усе так погано. Час від часу любителі халяви отримують своє. Колись Владислав Атрошенко презентував місту коровай вагою майже 200 кілограмів.
Цього разу на площі роздавали безкоштовні булочки з хорошими побажаннями, які заощадливі жіночки набирали повні торби і целофанові пакети. Фотографи також отримали свою нагороду – хороші кадри.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11471 |
Посилання до теми:
22.09.2013 Пам’ять і слава від Харді
21.09.2013 70-та річниця визволення Чернігова була схожа на 69-ту. Як дві краплі
Коментарі (22)
Сашко | 2013-09-24 13:50
Гость | 2013-09-24 07:13
Сашко | 2013-09-23 12:07
"Фестивали" - непрекращающаяся феерия унылой кугутни.
Світлана | 2013-09-23 10:56
Юрій Ткач | 2013-09-23 10:09
Да і день міста - це не тільки центральний пятачок. А як відчувалось свято Дня міста на Зазі, наприклад або на Масанах, або на Рокосовського??
Якщо Вам не сподобався концерт, то справа Вашого смаку.
До мене особисто після концерту підходили люди, які були на площі і дякували за концерт (літні люди, які дивились молодіжну програму в кінці заходу), і до артистів підходили.
До речі, ніхто нікого на сцену силоміць не тягнув. Творчі колективи закладів культури брали участь за власним бажанням, за власним же бажанням півторагодинну програму представив колектив ветеранів з м. Мени.
А як змусити виступати приватні колективи?
Тож на сцену виставили тих, хто хотів брати участь у концерті. Якби погода була краща - було б більше номерів, а так деякі дитячі колективи не прийшли, і це їх право.
А щодо пропозицій, то я вже говорив - якщо є ідеї, приходьте, пропонуйте.
житель | 2013-09-23 09:47
Да і день міста - це не тільки центральний пятачок. А як відчувалось свято Дня міста на Зазі, наприклад або на Масанах, або на Рокосовського??
мешканка | 2013-09-23 09:12
мешеканка | 2013-09-23 07:31
О. Бендер | 2013-09-23 07:05
Юрій Ткач | 2013-09-23 01:22
1. Стосовно оркестру колеги брешуть? З'ясуємо.
2. Посилання було на інформацію, яку виклав авторитетний чернігівський фотограф, а не на факт як такий.
"Негативне ставлення" до події - в студію! :)
Може у цьому місці навпаки бодай "дякую" за відео і репортаж сказати не завадило б?
А не помиляється той, хто нічого не робить. (Це камінь не у твій город )
Юрій Ткач | 2013-09-23 01:18
А стосовно "примітивно, як і очікували" - 1) хто очікував, 2) якщо маєте ідеї, як зробити не примітивно - будь ласка, приходьте поділіться з організаторами, може дійсно у Вас є цікаві ідеї, варті реалізації.
Хоча, здається, люди, що приховують себе за ніками, не переймаються тим, щоб робити разом спільну справу, легше просто все покритикувати.
Сподіваюсь, що тут я помиляюсь.
Юрій Ткач | 2013-09-23 01:07
А щодо оркестру, не читаєте комунальної газети:)
Цитую Словник української мови (Академічний тлумачний словник (1970—1980): УХА, и, жін., діал. Юшка з риби. Її товариші-рибалки сиділи на березі довкола казана, ласуючи свіжою ранковою ухою (Олесь Гончар, I, 1954, 509).
http://uktdic.appspot.com/: уха -и́, ж., діал. Юшка з риби.
Олег Гoловатенко | 2013-09-22 23:00
Володимир | 2013-09-22 22:14
до того ж, сидів у першому ряду
Автор | 2013-09-22 22:01
1. Стосовно оркестру колеги брешуть? З'ясуємо.
2. Посилання було на інформацію, яку виклав авторитетний чернігівський фотограф, а не на факт як такий.
"Негативне ставлення" до події - в студію! :)
Може у цьому місці навпаки бодай "дякую" за відео і репортаж сказати не завадило б?
Тантрик | 2013-09-22 21:56
1. Президентский оркестр выступал
2. Мероприятие с использованием стендов с вырезанными лицами, возможно, и проводились в Крыму.... Но об этом нет ни одного письменного упоминания. Готов с Вами согласитьс при условии, если Вы предоставите источник подобной информации.
А вот, что касается черниговского мероприятия, то выставка очень понравилась - и нам, черниговцам, нужно не хаять то, что происходит в городе, а наоборот, гордиться!!!!
Олег Гoловатенко | 2013-09-22 21:53
А щодо оркестру, не читаєте комунальної газети:)
мешканка | 2013-09-22 21:43