Останнє оновлення: 16:34 понеділок, 23 липня
Культура
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Особлива гордість Святного - дерев’яні дитячі іграшки
Особлива гордість Святного - дерев’яні дитячі іграшки

Особлива гордість Святного - дерев’яні дитячі іграшки

Ніжинський народний майстер Сергій Святний свій тридцятирічний робочий стаж та п’ятдесят п’ятий день народження відзначив виставкою творчих робіт.

До художнього відділу привітати майстра з подвійним святом прийшли його мама, діти, онука, сестри та брати, родичі, друзі та колеги по «творчому цеху».

Дарували Сергію Олексійовичу й квіти, й подарунки, й найголовніше – теплі слова. Найближчі люди іменинника бажали, щоб його талановиті та золоті руки ніколи не знали втоми, негаразди завжди обходили, а родичі та друзі ніколи не залишали сам на сам із проблемами.

Народний майстер же вражав відвідувачів своїм роботами. Дерев’яний велосипед, коні й козлики, столи й столики, мисники, кухлі та ополоники – це далеко не повний перелік робіт Сергія Святного. Майстер, переважно, виготовляє дитячі іграшки. Проте, в нього вдома, запевняє, повно речей для побуту, які виготовлені ним власноруч. Це і карнизи, і меблі, і деяке кухонне устаткування.

Сергій Олексійович розповідає, що для своїх робіт використовує різні породи дерев: від липи до сосни та вільхи.

Багато робіт митця прикрашають колекції та побут не лише його родичів та друзів, а знані дерев’яні вироби Святного далеко за межами Ніжина. Безліч його творінь є у дитячих фольклорних гуртів, у музеї етнографії України, музеї Тарнавського в Чернігові, музеї Івана Гончара в Києві, музеї козацтва на Хортиці, в адміністрації Президента України, в колекціях українських академіків та громадських діячів, в приватних колекціях у Швейцарії, Франції, Австралії, США та ін.

Майже всі роботи Сергія Олексійовича єдині й неповторні в усьому світі. Особливою гордістю вважає свої дерев’яні дитячі іграшки, які є аутентичними. Таких, окрім нього, не виготовляє ні хто. Майстер каже, що інколи доводилось бачити підробки його іграшок. Проте, як правило, різьблення на них зовсім інакше, а деякими іграшками взагалі гратись не можна, бо зроблені не правильно.

Окрім того, що Сергій Святний талановитий та знаний майстер, за своє життя зробив кілька тисяч дерев’яних неповторних творінь , він разом із своїм товаришем Андрієм Однодворцем започаткував містечко майстрів у Ніжині під час проведення традиційного Покровського ярмарку. Тож завдячувати тому, що на ярмарку можна купити щось справді українське, а не лише китайські куртки, кожен із нас має цим двом людям.

Попри безліч нагород та відзнак за свою безцінну працю найбільшим досягненням свого життя Сергій Олексійович вважає свою роботу. Майстер дуже задоволений, що мистецтву різьбярства колись давно його навчив батько. Потім це вміння переросло в хобі, а ще пізніше – в роботу. І саме тому майстер вважає себе щасливим. Адже захоплення всього життя та робота – для нього це одне і теж.

- Досягнення мої в тім, що я робив і роблю свою роботу. Усе інше не має значення, — розповідає Сергій Олексійович.

По закінченні виставки народний майстер побажав, аби кожен ніжинець знайшов справу свого життя й був від цього щасливим. Бо лише талановиті та щасливі люди дійсно зможуть прославити Ніжин та Україну, щоб про них почув увесь світ.

«Уездные новости»

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Чернігів готується до футбольного матчу «Десна» – «Шахтар». Вулицю перекриють

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор