Останнє оновлення: 20:14 субота, 10 квітня
культпросвет
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Богдан Бенюк та Наталка Сумська - на прилуцькій сцені (відео)
Богдан Бенюк та Наталка Сумська - на прилуцькій сцені (відео)

Богдан Бенюк та Наталка Сумська - на прилуцькій сцені (відео)

У Прилуках завершився фестиваль театрального мистецтва "МРІЙ-ДІМ", інформує міський тижневик "Град Прилуки".

Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «МРІЙ-ДІМ», який стартував 4 квітня, - безумовно, дійство позитивне. Біля приміщення Центру творчості для дітей та юнацтва стало людно і гамірно ще на годину раніше.

На вулиці юрмилися запрошені. Вони були різного віку – від малого до великого, але об’єднувала їх любов до театральних видовищ. Діти весело бігали по траві, яка ледь зазеленіла.

Величаво стояв будинок ЦТДЮ, очікуючи на приїзд шанованих гостей і готовий щомиті зустріти їх. Гордий за те, що йому випала честь прийняти акторів високого рівня, думав: «Я не гірший за МБК». На вході вартували представники козацького куреня імені Івана Сірка, спостерігаючи за порядком. Вбрані, мов справжні козаки з ХІХ століття.

І ось, нарешті, дочекалися. З’явився кортеж автомобілів. Найбільше впадали у вічі білий лімузин та «горбатий «Запорожець», у якому приїхав сам Богдан Бенюк. Потім усі присутні перемістилися до актового залу. Приємним сюрпризом для глядачів стала поява на сцені Наталії Сумської.

У залі було гаряче від сміху. На всі сто викладалися Бенюк і Хостікоєв, які аж пашіли на сцені, обливаючись потом.

Дуже гарно про театр, ніби пояснюючи всім, чому ми тут зібралися, сказала народна артистка України Раїса Недашківська: «Театр – це справжній храм мистецтв.

Коли ти заходиш до нього – відразу відриваєшся від землі, забуваєш про житейські негаразди, живеш не своїм життям, страждаєш не своїми проблемами, радієш не своїм блаженством…».

Голова Київського відділення Українського фонду культури Юрій Гаврилов у вітальному слові вказав і на ложку дьогтю в організації фестивалю: «Ми живемо у світі, де багато коливань. Та має бути територія, не захаращена тими кон’юнктурними питаннями, які відсувають справжні питання на другий ряд, а наш захід – з одного залу в інший».

Богдан Бенюк, який очолював вельмишановне журі, чудово описав мету фестивалю: «Фестиваль відкрився для того, щоб знайти в Україні талановитих людей, якими далі буде прославлятися наш театр і наше мистецтво.

Буде можливість заглянути один одному в душу, що є дуже важливо, бо тільки відкрита душа, відкриті очі в спілкуванні складають фундамент прекрасного дійства. Що б не відбувалося, ми все одно будемо перемагати, тому що коли душа світиться в людини, тоді все в цьому світі завойовується абсолютно легко».

Цікаво, чому саме в нашому місті започаткована така подія? Відповісти можна словами Раїси Недашківської: «У Прилуках є магія, яка притягує до себе і заворожує».

У світі завжди є межа, перехід від одного поняття до іншого. Найпростішими прикладами є добро і зло, прекрасне і потворне. Театр – це прекрасне начало. Прекрасне – все те, що працює на благо людини, «піднімає» її, закликає до позитивного мислення, постійного розвитку, поваги до інших. Театр вартий того, щоб ним захоплювалися.

Фестиваль на фініші

Приємно, що серед переможців фестивалю, імена яких оголосили 8 квітня, опинилися й двоє прилучан: Валерія Котеленець (перша премія у конкурсі акторів-аматорів "Домовик", нагорода 3000 гривень) та Олексій Паляничка (друга премія в конкурсі театральної рецензії "Домофон").

До речі, абсолютного переможця «Домофону» не визначено: Олексій та киянка Софія Турта отримали по дві тисячі в українській валюті.

Першим у конкурсі театральної режисури став Олександр Баркар із Луганська. Спеціальний приз імені М.Ф. Яковченка віддано харків’янці Наталі Кікоть та представнику Дніпропетровська Віталію Борсуку.

Як повідомив арт-директор фестивалю Артемій Аніщенко, загальна атмосфера дійства була життєстверджуючою та оптимістичною. Із запланованого вдалося виконати все і навіть більше.

Український актор, який знає секрет вакцини від зіркової хвороби

У складі журі був і Дмитро Лінартович, виконавець головної ролі у фільмі«ТойХтоПройшовКрізьВогонь». Це молодий талановитий актор із неймовірно мужньою зовнішністю (до речі, він зіграв також Михайла в «Украденому щасті»).

У свої роки Дмитро вже завоював прихильність глядачів. І на запитання «чи Ви вже відчуваєте себе зіркою?» він мудро відповів:

- Коли ти відчуваєш себе зіркою, то шлюз перекриває в плані творчості. Зірка складається з плазми і газу. Коли гази виходять, то плазма вибухає.

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Український гурт МАХА підкорює стрімінговий сервіс Spotify

SVOBODA.FM