Останнє оновлення: 15:55 середа, 21 серпня
історична правда
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Будинок Чернігівської жіночої гімназії: нариси історії
Будинок Чернігівської жіночої гімназії: нариси історії

Будинок Чернігівської жіночої гімназії: нариси історії

На території стародавнього валу знаходиться будинок, який має цікаву історію. Історія будинку пов'язана в першу чергу з людьми, які навчались у цьому приміщенні. Мова йде про будівлю художнього обласного музею. Справа у тому, що з самого початку у ній розміщувалась жіноча гімназія. Як свідчать документальні джерела, вона була заснована у 1865 році, як училище першого розряду. Спочатку навчальний заклад містився в окремому будинку.

Відомо, що в Російській імперії перші жіночі гімназії відкрились у 1870 році. За статутом 1871 року існувало 3 типи середніх навчальних закладів: гімназії, прогімназії, реальні училища.
 
З 1871 року Чернігівське жіноче училище отримує статус гімназії. Цікаво, що спочатку вона мала 8 основних і 2 підготовчих класів. Перевага у навчанні надавалась гуманітарним предметам, зокрема іноземним мовам, музиці, танцям, співам, рукоділлю, правилам гарної поведінки.
 
У 1899 році жіноча гімназія одержала новий двоповерховий будинок, який був зведений за проектом Д. В. Савицького на території колишньої фортеці, саме той у котрому знаходиться Чернігівський обласний художній музей. Відомо, що за відомості 1915 року, учениць у навчальному закладі нараховувалось 840.
 
Цікаво, що у 1916 році  у Чернігівській губернії функціонувало 13 приватних жіночих гімназій. 17 червня 1917 року Тимчасовий уряд прийняв постанову про перетворення 8 класних гімназій у 4 класні. Це був крок до остаточної ліквідації гімназій.
 
Саме тому, восени 1919 року замість Чернігівської жіночої гімназії було утворено трудову школу № 2. З 1983 року у будівлі, яка являється пам'яткою архітектури ХІХ століття розташований Чернігівський обласний художній музей.
 
Отже, будівля художнього обласного музею має свою достатньо цікаву історію, яка нерозривно пов'язана з історією нашого чудового міста. Пам'ятка одна з багатьох пам'яток, які розташовані на території валу. Вони пропонують всім бажаючим доторкнутись до своєї історії, тоді ви будити знати про них ще більше...   
 
Данило Рига – науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Коментарі (3)

Критик | 2012-04-16 17:41

Як на мене, це ганьба писати подібні речі, тим паче, науковому співробітнику... Перефразовуючи відому рекламу, іноді краще мовчати.

Обізнаний | 2011-07-20 22:25

Поважним інтернет виданням не солідно розміщувати подібні творіння, нашвидкоруч списані.

Історик | 2011-07-20 22:14

На привеликий жаль, шановний, це не стаття, тим більше не історичний нарис, як Ви з претензією про це заявляєте. Спочатку треба вивчити тему, а потім викладати матеріал так, щоб було цікаво і пізнавально. Вдосконалюйтесь!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про Нільса, диких гусей і нахабний сміттєпровід

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор