
Оновлено парк над річкою Стрижень. ФОТО
Вже традиційно, третьої суботи квітня - Україна відзначила День довкілля.
Завдяки спільним діям небайдужих людей це свято стало втіленням активних практичних дій, спрямованих на захист навколишнього середовища.
По всій області протягом березня та квітня тривають заходи, спрямовані на оздоровлення екологічної ситуації, озеленення та благоустрій населених пунктів. У цій благородній справі особливо відчутна роль екологічної громадськості, яка не тільки привертає увагу місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування до гострих проблем довкілля, але й сама активно долучається до їх вирішення.
У рамках Дня довкілля інспектори та спеціалісти Державної екологічної інспекції та Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області 16 квітня 2011 року оновили парк біля місцевого Палацу урочистих подій на березі річки Стрижень. Висадили саджанці дерев породи модрини.
Маємо надію, що із закладенням цього парку поліпшиться естетичний вигляд нашого мальовничого міста, а для молодят стане доброю традицією відвідувати цей парк для відображення на фото щасливих моментів свого життя.
Також керівництвом і фахівцями Держекоінспекції проведено комплекс заходів, приурочених до весняних природоохоронних акцій. Зокрема, благоустрій прилеглих територій – висаджування дерев і кущів, створення нових газонів та квітників, очищення територій парків та скверів від сміття, тощо.
Таким чином природоохоронці долучились до благоустрою населених пунктів в рамках проведення щорічних акцій “За чисте довкілля” та “Дерево доброї волі”.
Сподіваємося, що цей доброчинний природоохоронний рух не обмежуватиметься часовими чи календарними межами, а триватиме постійно й гуртуватиме в своїх лавах все більше людей.
В той же час, відповідно до розробленого складу обласної комісії щодо організації та проведення весняної акції з благоустрою та озеленення “За чисте довкілля” та плану заходів з підготовки та проведення існуючих акцій, Держекоінспекцією в Чернігівській області наразі посилено державний контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства шляхом здійснення спільних рейдів з громадськими інспекторами з охорони довкілля.
Особлива увага приділятиметься здійсненню державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища в рамках діючих операцій “Первоцвіт”, “Нерест”, “Тиша в угіддях”, “Україна без сміття” та впорядкуванню місць масового відпочинку людей.
Державна екологічна інспекція в Чернігівській області попереджає – порушники природоохоронного законодавства будуть притягуватись до відповідальності згідно чинного законодавства.
Довідково: Модрина – ядрова порода. Її ядро червонувато-буре, значно темніше, ніж у сосни, ялини, берези. Це – дерево, висотою 30–60 м, з товстою, іноді потрісканою корою. Молоді гілки гладенькі, наче глянцеві, світло-солом’яного кольору. Листки (хвоя) вузько лінійні, м’які, світло-зелені, восени світло-жовті, оранжево-жовті або бурі, на зиму опадають.Гілки ростуть розсіяно, не мутовками. Шишки дозрівають до осені року цвітіння, розкриваються восени або на початку весни, насіння випадає протягом декількох років, зберігає сходження 1–2 (3) роки; посіяне весною сходить через 15–30 днів. Коренева система сіянців дуже пластична: при захворюванні утворює додаткові корені. Сіянці ростуть швидко, через 5–6 років сягають понад два метри. Модрина дуже світлолюба.
У епічних творах народів мансі модрина вважається символом могутності, довголіття та вічного оновлення життя. Водночас модрина – дерево, яке заспокоює. Вона зцілює нервові розлади, які супроводжуються приступами меланхолії і депресії. Її вплив допомагає побачити кращий бік життя.
Тетяна Петрівна Войтенко,
головний спеціаліст у зв'язках
з громадськістю та ЗМІ
Держекоінспекції в Чернігівській області
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 13555 |
Посилання до теми:
17.04.2011 150 чернігівців назбирали 2 самоскиди сміття у Ялівщині. ФОТОрепортаж
Додати коментар: