Останнє оновлення: 21:09 вівторок, 13 квітня
Заповідники
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Нові природно-заповідні об’єкти створено на Чернігівщині
Нові природно-заповідні об’єкти створено на Чернігівщині

Нові природно-заповідні об’єкти створено на Чернігівщині

Нарощування площ земель, що підлягають особливій охороні, стало стратегічним завданням у досягненні екологічної стійкості території України.

За період незалежності площа природно-заповідного фонду зросла більш ніж у двічі і на сьогодні становить близько 5 % території країни.

Характерним прикладом розвитку заповідних територій є наша Чернігівська область. Порівняльно з 1990 роком відсоток заповідності по області збільшився з 3% до 7,6 %.

Створенню кожного заповідного об’єкту передує значна кропітка робота по розробці проекту, завершенням якої стає відповідне рішення щодо його створення.

Перше офіційне рішення про створення 5 об’єктів природно-заповідного фонду було прийнято Чернігівський облвиконкомом в 1958 році, а в 1960 році прийнято рішення Ради Міністрів УРСР щодо створення дендрологічного парку загальнодержавного значення «Тростянець». Наступний крок було зроблено в 1964 році створенням значної кількості заповідних об’єктів, головним чином пам’яток природи.

Станом на 1 серпня 2010 року природно-заповідний фонд області вже нараховує 656 об’єктів, що займають 7,6 % області.

Рішенням Чернігівської обласної ради від 30 липня 2010 року в області створено 2 нових об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення – іхтіологічний заказник «Лісконоги» у Новгород-Сіверському районі та ботанічний заказник «Кулишеві луги» у Варвинському районі.

Що це за території і чому саме на них створені заповідні об’єкти?

Іхтіологічний заказник місцевого значення «Лісконоги» являє собою зимувальну яму на р. Десні, що є місцем перебування червонокнижного виду риб. Створення заказника ініційоване Деснянським державним басейновим управлінням охорони водних живих ресурсів та підтримано Державною службою заповідної справи України.

Ботанічний заказник місцевого значення «Кулишеві луги» розташований в лісовому масиві, що поєднується з балковою системою та степовою рослинністю і складає науковий інтерес як місцезростання рідкісних угруповань та видів лісових і степових рослин, яких в області збереглось обмаль. Заказник створено за ініціативою фахівців Ніжинського державного університету ім. М.В. Гоголя.

Т.Г. Дадашева, зав. сектором заповідної справи та екомережі.
Орхуський центр Державного управління охорони
навколишнього природного середовища в Чернігівській обл.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM