Потрібно ще кілька днів, щоб повністю загасити тління у Чорнобильській зоні – Чечоткін
ДСНС потрібно ще декілька днів, щоб повністю загасити тління, яке залишилося після пожежі в Чорнобильській зоні.
Як повідомляє прес-служба Офісу президента, про це доповів голова Державної служби з надзвичайних ситуацій СНС Микола Чечоткін президенту України Володимиру Зеленському на щоденній селекторній нараді.
Доповідь щодо цього питання глава держави отримує щодня, щоб тримати ситуацію під контролем, йдеться в повідомленні.
На запитання Зеленського, коли саме зупиниться горіння у Зоні відчуження, Чечоткін відповів, що пожежі вже немає.
Зеленському також доповіли, що напередодні після 16-ї години ситуація погіршилася через шквальний вітер, тож вогонь було складно контролювати.
Тому ДСНС скерувала більшу кількість техніки та особового складу на ліквідацію пожежі. Дощ, який пройшов на території, допоміг вогнеборцям впоратися з ситуацією швидше.
«Загалом учора пожежна авіація здійснила 227 вильотів, було використано 500 тонн води. Радіаційний фон у Зоні відчуження зберігається у нормі й не підвищується», – повідомив Чечоткін.
Одночасно з гасінням пожежі на території Зони відчуження ДСНС не допустила перекидання вогню на військові склади боєприпасів, об’єкти «Укриття», «Вектор», розподільчу електростанцію ЧАЕС та сховище з радіоактивними відходами, додав Микола Чечоткін.
Національна поліція поінформувала, що напередодні поблизу двох осередків пожежі було затримано паліїв, проводяться слідчі дії. Одного громадянина України підозрюють у підпалі близько 7 гектарів сухостою.
«Дуже радий, що Верховна Рада вчора проголосувала за підвищення штрафів за підпали, знищення лісів. Це швидка та правильна реакція влади на серйозні виклики. Попередні штрафи у декілька тисяч гривень були надто мізерним покаранням за такі серйозні злочини», – наголосив Зеленський.
Нагадаємо, пожежа в Чорнобильській зоні розпочалася 4 квітня, тоді вогнем було охоплено 20 га. 7 квітня площа пожежі збільшилася до 35 га. До робіт було залучено понад 500 осіб, а також майже 100 одиниць техніки та авіації.
Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 3350 |
Посилання до теми:
8.04.2020 Пожежа у Чорнобильській зоні спровокувала новий викид радіації в атмосферу
14.04.2020 Пожежу в Чорнобильській зоні загасили, радіаційний фон у нормі - глава Держекоінспекції. ВІДЕО
14.04.2020 Уряд виділив гроші для ліквідації пожеж у Чорнобильській зоні
9.04.2020 У Чорнобильській зоні тривають заходи з ліквідації пожеж - ДСНС
14.04.2020 Пожежа у Чорнобильській зоні: димом затягнуло територію ЧАЕС. ВІДЕО
14.04.2020 Пожежі у Чорнобилі: один рятувальник потрапив до лікарні. ВІДЕО
13.04.2020 Пожежа в Чорнобильській зоні вже знищила 12 колишніх сіл, вогонь впритул наблизився до АЕС. ВІДЕО
8.04.2020 П'ятий день пожежі у Зоні відчуження: у ДСНС повідомляють про "допустимий" рівень радіації


















.jpg)












Коментарі (1)
Ігор | 2020-04-14 18:19