Останнє оновлення: 15:20 п'ятниця, 16 квітня
Медицина / Офіційно
Постійне посилання: http://newvv.net/crime/events/262229.html
Сезон грипу починається. Як діяти?

Сезон грипу починається. Як діяти?

За прогнозами ВООЗ, сезонні застудні інфекційні захворювання – грип та інші ГРВІ – «циркулюватимуть» в Україні до травня 2019 року.

Передбачається, що найактивнішими будуть штами грипу (А) «Мічиган», (А) «Сінгапур», (В) «Колорадо». Вважається, що саме від «Сінгапуру» українці не мають імунітету, бо протягом минулих років він «відвідував» Україну протягом незначного періоду часу.

У разі появи штаму «Сінгапур» в Україні, він може призвести до важкої пневмонії та високої захворюваності літніх людей, дітей та тих, хто має хронічні недуги.

На Чернігівщині з 1 жовтня триває моніторинг перебігу епідемічного сезону щодо застудних захворювань. Так, за повідомленням офіційного сайту ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України», нині ситуація із захворюваністю відповідає середньорічному рівню, характерному для цієї пори року, захворюваність на грип та ГРВІ на 40% нижча за епідемічний поріг по області, а по Чернігову – на 47,7%.

Традиційно лікарі агітують за щеплення, як ось завідувач інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2», головний позаштатний інфекціоніст Управління охорони здоров’я ОДА Світлана Ворона.

«Єдиним дійовим захистом від грипу є профілактична вакцинація, – стверджує вона – Щеплення може убезпечити людину як від захворювання, так і від можливих ускладнень».

Інфекціоністи зазначають: грип починається як звичайна застуда, втім, за короткий час симптоми посилюються – температура тіла може підвищуватися до 40,5 градусів, виникає головний біль, ломота у суглобах, можуть додаватися інші респіраторні симптоми.

«Задля уникнення ускладнень хворому необхідно забезпечити постільний режим, пити більше рідини. Температуру тіла, яка не перевищує 38,5 градусів збивати не варто, адже вона сприяє виробленню антитіл до збудника інфекції. Рекомендується симптоматичне лікування», – повідомляє Світлана Ворона.

Дійові вакцини проти грипу – «Ваксігрип» (Франція) та «ДжиСіФлю» (Південна Корея). Їх можна придбати за попереднім замовленням в аптечних закладах Чернігівщини, причому, в деяких з них можуть вимагати рецепт від сімейного лікаря або терапевта.

«Вакцинація проти грипу не входить до переліку календарних щеплень, – зазначає заступник головного лікаря КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня», головний позаштатний педіатр Управління охорони здоров’я ОДА Людмила Кривець, – тому питання імунопрофілактики кожен приймає особисто для себе. Вакцинація рекомендована літнім людям, працівникам організованих колективів та дітям. До речі, Прилуцький обласний будинок дитини «Надія» (що перебуває у підпорядкуванні Управління охорони здоров’я ОДА) на щеплення персоналу та вихованців від грипу має кошти з державного бюджету».

Ситуація щодо захворюваності на грип перебуває на постійному контролі Управління охорони здоров’я ОДА.

За повід. прес-служби Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністраціїзакрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM