Останнє оновлення: 13:58 субота, 15 червня
Застереження
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Стережіться скажених тварин. Навіть власного кота!
Стережіться скажених тварин. Навіть власного кота!

Стережіться скажених тварин. Навіть власного кота!

Погіршилась ситуація із захворюваності на сказ тварин на території Чернігівської області.

За 8 місяців поточного року в 17 районах і містах загинуло від сказу 69 тварин: 27 котів, 17 собак, 5 голів сільськогосподарських тварин, 15 лисиць, 2 єноти, по одній – рись, борсук, вовк, (за аналогічний період минулого року – 18 тварин)/

Про це повідомляє головне управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України у Чернігівській області.

Найбільша кількість лабораторно підтверджених випадків захворювання на сказ тварин в Чернігівському, Ріпкинському, Козелецькому, Бобровицькому, Коропському, Носівському, Ніжинському районах.

А це велика кількість осіб, контактних з цими тваринами, і загроза здоров'ю населення.

Тільки за 6 місяців поточного року звернулось за антирабічним лікуванням 1177 осіб, призначені щеплення – 176.

* * *

Необхідно знати, що поява диких тварин в населених пунктах з нетиповою поведінкою, особливо вдень, втрата страху перед людиною – одна з характерних ознак захворювання їх на сказ. Контакту з такими тваринами слід уникати і вжити заходів до їх знищення (хоча зоозахисники й можуть бути проти).

Людина заражається від хворих тварин через ушкодження шкіри і слизових оболонок при укусах, подряпинах, обслинені травмованої шкіри.

Зараження відбувається також і через предмети, забруднені слиною хворих тварин. Місце укусу чи обслинення необхідно негайно промити мильною водою, обробити йодом і звернутись за медичною допомогою.

Відомо, що вірус сказу виділяється зі слиною тварин за 10 днів до появи в них клінічних ознак захворювання. Отже, якщо людину покусала, подряпала, чи обслинила навіть здорова на вигляд відома домашня тварина (кіт, собака), – треба звернутися до лікаря. А для вирішення питання необхідності призначення щеплень постраждалому, тварину треба ізолювати і проводити спостереження за нею протягом 10-15-ти днів.

При проведенні щеплень проти сказу не можна займатися тяжкою фізичною роботою, перегріватись та переохолоджуватись, вживати будь-які спиртні вироби протягом щеплення та 6 місяців після закінчення курсу щеплень.

Кожний пропущений день до початку щеплень становить небезпеку для життя.

* * *

31 липня 2016 року померла від сказу жителька Борзнянського району, 1972 року народження.

При епідеміологічному розслідуванні встановлено, що навесні 2015 року вона була покусана домашнім котом, який наступного дня зійшов з дому. За медичною допомогою після укусу тварини жінка не зверталась.

Зі скаргами, характерними для захворювання на сказ, жінка звернулась до чергового лікаря Борзнянської ЦРЛ тільки 28 серпня 2016 року і була госпіталізована в інфекційне відділення. Клінічно встановлено діагноз: сказ. Призначене лікування ефекту не дало і хвора померла 31 серпня 2016 року.

Діагноз підтверджено також при дослідженні проб секційного матеріалу у вірусологічній лабораторії ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України».

Трагічного результату цього випадку можна було б уникнути за умови своєчасного звернення жінки за медичною допомогою і призначення щеплення.

* * *

Всесвітній день боротьби зі сказом проводиться 28 вересня за ініціативи благодійної організації «Альянс з боротьби зі сказом» і Центрів США з боротьби із хворобами і профілактики хвороб.

Коментарі (1)

123 | 2016-09-30 13:00

  Призначене лікування ефекту не дало
А чем ее лечили? Обычными нейтральными капельницами?
  за умови своєчасного звернення жінки за медичною допомогою і призначення щеплення.
  В области нет прививок ( лекарств) от бешенства- разве не так?
Хотелось бы услышать объяснения действительно компетентного специалиста.
проблема действительно существует.
  Но она - не решается на обласном уровне!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Цвяхи на лавах чернігівцям не до смаку

За інф. "Високий вал"

RedTram
Загрузка...
Північний вектор