Останнє оновлення: 20:14 субота, 10 квітня
Застереження
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Випалювання сухої рослинності – шкідливе й небезпечне
Випалювання сухої рослинності – шкідливе й небезпечне

Випалювання сухої рослинності – шкідливе й небезпечне

Триває пожежонебезпечний період. Тож Державна екологічна інспекція у Чернігівській області наголошує: не можна допускати самовільного випалювання сухої рослинності, її залишків, стерні та відходів.

У відповідності до повноважень та з метою попередження самовільного випалювання сухої рослинності та пожеж у лісах держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища постійно проводяться рейдові перевірки по виявленню правопорушників по території Чернігівської області.

Оскільки тривають жнива на Чернігівщині, звертаємо особливу увагу власників сільськогосподарських угідь та органів виконавчої влади, що спалювання пожнивних решток – ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг забруднює повітря на величезних просторах, а також може призвести до пожеж у лісах, на присадибних ділянках, при цьому виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, значного задимлення автошляхів, що завдає великої шкоди природному середовищу та життю і здоров’ю людини.

Нагадуємо, що відповідно до Статті 77-1. Кодексу України про адміністративну відповідальність самовільне випалювання рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного

- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти (170 грн.) до двадцяти (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти (850 грн.) до сімдесяти (1190 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до сорока (680 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти (1190 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Держекоінспекція у Чернігівській області закликає населення знайти альтернативу спалюванню рослинності, стерні та різних видів відходів. Бути обережним, не порушувати законодавства України, та бути свідомими і обачливими під час відвідування лісів, територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Якщо Ви стали свідком порушення природоохоронного законодавства, повідомте Інспекцію за номером у Чернігові: 65-13-62.

Пам’ятаємо, що попередити пожежі значно легше, ніж їх гасити!

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Український гурт МАХА підкорює стрімінговий сервіс Spotify

SVOBODA.FM