Останнє оновлення: 21:55 середа, 20 січня
Надзвичайні новини
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Мертві гроші, або Як заробляють на безкоштовних судово-медичних експертизах у Чернігові
Мертві гроші, або Як заробляють на безкоштовних судово-медичних експертизах  у Чернігові

Мертві гроші, або Як заробляють на безкоштовних судово-медичних експертизах у Чернігові

Коли в країні глибока економічна криза, мало не єдине, що залишається поза економією громадян – поховання близьких.

Ні для кого не секрет, що підготовка та проведення померлого в останню путь сьогодні є не тільки моральним, а й матеріальним випробуванням для родичів покійного.

Першими в черзі на збагачення смертю стоять працівники патологоанатомічного відділення.

Злагоджена робота робітників моргів нагадує цілу схему виманювання грошей з родичів померлого.

Стрижнем такого бізнесу є чіткий психологічний розрахунок: в стресовій ситуації пригнічені горем людини не в змозі адекватно оцінювати обстановку і чинити опір вимаганням. Отримавши в морзі рахунок за підготовку та видачу померлого, люди прагнуть якнайшвидше розрахуватися, забрати тіло й піти.

І мало хто навіть замислюється над тим, за що проведення судово-медичних експертиз - це службові обов’язки медичного персоналу моргу, які згідно чинного законодавства мали б надаватися безкоштовно.

Така схема успішно прижилася і наразі процвітає в місті Чернігові. Зокрема, в приміщенні Першого міського патологоанатомічного відділення Чернігівського обласного патологоанатомічного бюро. Родичі померлих навперебій розповідають, скільки і в яких умовах їм довелося викласти за «додаткові» послуги в чернігівському морзі.

Скільки коштують безкоштовні судово-медичні експертизи

У неділю, 11 січня 2015 року, в Чернігові від невиліковної хвороби померла 84-літня жінка. Того ж дня її тіло для зберігання доставили в морг на Пирогова, 16, куди «за замовчуванням» доправляють усіх, хто помирає в місті Чернігові.

«Наступного дня ми приїхали до Чернігівського першого міського патологоанатомічного відділення за тілом. Невідомі люди, які назвали себе працівниками моргу але не представилися, з порогу почали наполягати, що необхідно обов’язково зробити бальзамування трупа (Бальзамування - просочування органів і тканин померлого речовинами, що перешкоджають їх розкладанню. – Авт.), - переповідає ситуацію родичка померлої жінки, депутат Деснянської районної ради м. Чернігова Світлана Личак.

– За їх словами, тіло покійної, нібито, в незадовільному стані, а нам ще й їхати далеко (ховали покійну за містом. – Авт.). Санітари, звичайно, це виправлять, проте за такі послуги доведеться заплатити. Але ж для того ми і віддавали тіло до моргу, аби його зберегти при низькій температурі».  

Працівники моргу продовжували наполягати на своєму, приводячи все нові аргументи. Світлана взяла всю відповідальність на себе, і категорично відмовилася від бальзамування. На що санітар відповів: «Якщо ви не хочете погоджуватися на наші умови, то повірте, вам доведеться заплатити ще більше».

Санітар виявився людиною слова. Незговірливі родичи покійної «за послуги по підготовці тіла до поховання» заплатили 857 грн.

«Загалом, зміст всієї розмови зводився до одного – витягти з нас якомога більше грошей», - каже Світлана.

Після поховання родички Світлана Личак почала розбиратися в ситуації з моргом, яка і без того чорний день перетворила на справжнє жахіття. В цей час до депутата звернулися ще дві чернігівки з подібними претензіями до конкретного патологоанатомічного відділення.

Перша з них погодилася на першочергові умови санітарів, скориставшись додатковими послугами: бальзамуванням та макіяжем, і заплатила за все 600 грн. Інша жертва потойбічних махінацій виклала в морзі 300 грн, за умови проведення розтину але без надання додаткових процедур…

Ні в першому, ні в другому випадку чеків родичам померлих не видали. Крім того, своїм клієнтам працівники моргу давали розписатися на пустому бланку без зазначених сум і будь-яких печаток.

Люди у відчаї відзначають – в морзі на них прямо тиснули, цинічно навязуючи свої умови.

Законна схема незаконних дій

Виходячи з наведених ситуацій, напрошується низка питань: які послуги надає перше міське патологоанатомічне відділення, скільки вони коштують, які документи повинні надаватися замовнику послуг при оплаті та згідно яких нормативно-правових актів здійснюється стягнення коштів за їх надання.

З такими питаннями депутат Деснянської районної ради Світлана Личак надіслала запит на Чернігівське обласне патологоанатомічне бюро. На що в п’ятиденний термін отримала наступну відповідь: приміщення Чернігівського першого міського патологоанатомічного відділення на вул. Пирогова, 16 здано в оренду Дочірньому підприємству «ГРП АСМУ» в Чернігівській області ТОВ «ГРП АСМУ», яке зареєстроване в Дніпропетровську.

Також у відповіді на депутатський запит сказано, що проведення судово-медичних експертиз згідно чинного законодавства здійснюється безкоштовно. Але стосовно повного переліку та вартості послуг, які надаються ДП «ГРП АСМУ» попросили звернутися безпосередньо до орендаря.

Загадкова абревіатура «ГРП АСМУ» має досить чітке і логічне розшифрування: «Госпрозрахункова установа «Асоціації судових медиків України» з дочірніми підприємствами в Київській, Сумській, Харківській, Вінницькій, Херсонській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. В Чернігові дочірнє підприємство «ГРП АСМУ» було зареєстроване у грудні 2010 року для надання послуги по організації поховань.

На офіційному веб-сайті «Асоціації судово-медичної експертизи» зазначено, що «ГРП АСМУ» забезпечує проведення судово-медичних досліджень на госпрозрахунковій основі за адвокатськими запитами, заявами фізичних та юридичних осіб, надає консультативну допомогу.

Виходить, комунальне підприємство з дозволу влади здало в оренду приватній структурі нерухоме майно, яке належить до спільної власності територіальних громад Чернігівщини, а ті в свою чергу заробляють гроші на законодавчо закріплених безкоштовних послугах для населення.

За якими критеріями працівники моргу визначають суму оплати за надані послуги – також залишається загадкою. І відгадуватимуть її вже у міліції та прокуратурі області, куди найближчим часом збирається звернутися Світлана Личак.

Коментарі (35)

Галина Сытник | 2015-02-24 19:24

На центральном рынке "Колос" тоже несколько предприятий и Колос, И колоса2,3,4.Все для ухода от налогов,а вот уже пугают нас опять повышением оренды,чтоб красавица директор купила еще кроме,как в Испании и Германии недвижимость на луне.Люди,сколькож мы етих кровопийц содержать будем? Давайте все писать о таких предприятиях ,как базары,жр:еки,больницы,гляди и поменяется хоть чтонибуть.

Світлана Личак | 2015-02-19 07:36

Світлана Личак
Дойч
Світлана Личак
Дойч
Тоді навіщо нав'язувати бальзамування, якщо це така складна справа, тим більше, що родичі померлої відмовляються?

Дойч | 2015-02-18 21:19

Світлана Личак
Дойч
Світлана Личак
Залюбки бесплатно? Святі, не інакше. Тому що бальзамування не входить до обовязків ні санітара ні патанатома

українка | 2015-02-18 15:55

Світлана Личак
Дойч
Світлана Личак
Я «буквоїдка» в написанні та обробці документів!!!
Шановна Світлано Личак! Вірогідніше всього, комунальний заклад надав відповідь українською мовою. Тому, звертаю Вашу увагу, що слово "приміщення" має тільки однину, і в смисловому значенні означає, як всі приміщення закладу, так і одне або декілька з них. Бо я щось дуже сумніваюсь, що Комунальний заклад юридично міг здати всі приміщення в оренду.

С.Соломаха | 2015-02-18 14:30

Нарешті промайнула світла думка.
Адже за такими схемами уникнення оподаткування, і збагачення чиновників і їх поплічників працює уся так звана система надання послуг населенню.
До того ж, все це "кришується" контролюючими, правоохоронними органами і владою.
Усі в долі.
Це - головний і визначальний закон усіх корупціїйних схем, в яких задіяні від першої особи до прибиральниці
На жаль, це неподобство залишається поза увагою громадськості.

Світлана Личак | 2015-02-18 11:05

Світлана Личак
Дойч
В нашому місті є Комунальний заклад "Чернігівське обласне патологоанатомічне бюро" якому підпорядковане Чернігівське перше міське патологоанатомічне відділення, і ці заклади фінансуються за рахунок обласного бюджету. Але на мій запит на інформацію мене повідомили, що все приміщення відділення по вул. Пирогова, 16 здано в оренду. Саме цікаве, там працюють тіж самі люди, що працювали і раніше у відділенні, і залюбки надають ті ж самі послуги.

Дойч | 2015-02-18 10:41

Світлана Личак
А есть на примете коммунальные организации, желающие бальзамировать трупы?

Дойч | 2015-02-18 10:38

Бальзамация тяжелая и вредная работа, делать ее бесплатно , как и макияж -санитары, как мне кажется, не обязаны. Их работа зашить, одеть и выдать труп. Поэтому за доп. услугу нужно платить. Другое дело оформлено ли это как добровольная услуга.

Марина Савка | 2015-02-18 09:08

Дуже хороша ідея - підписуватися в коментарях власним іменем. Коли людина підписується під своїм повідомленням, вона думає, перш ніж набирати текст!!!

Андрей Олейник | 2015-02-18 00:58

Светлана, не обращайте внимания. Люди не понимают, о чем пишут) Подумайте только формулировку вопроса: "Да за такую работу нужно вдвойне людям платить!", "А ви коли-небудь були в морзі?? Відчували ТОЙ запах? Як в таких умовах можна працювати та ще й надавати послуги, досі не розумію?". Люди просто забывают, что в Макдональдсе тоже тяжело, но чаевых, как тут требуют, там никто не дает. Унас можно и принято давать чаевые везде, но не в Маке, хотя люди там загибаются, как нигде. Не нравится работа в морге - идти туда никто не заставлял - профессию можно всегда сменить. В морг работать не по принуждению отправляют. Мне эта ситуация один в один напоминает ситуацию с недовольными кассирами в супермаркетах - они всегда злые (но, слава богу, есть и адекватные кассиры - честь вам и хвала!): "Вы бы тут за такие деньги добрыми были?". Дорогие кассиры и сотрудники морга, при всем уважении к вашему труду, идти работать сюда вас никто не заставлял. Не нравится - никто не держит! Света, и еще одно. В комментариях под этой статьей будет много различной аргументации. Я предлагаю вам воспринимать всерьез лишь ту, которая будет отвечать правилам публикации комментариев Высокого Вала. Не обращайте внимания на оскорбления и грубость - это всего лишь недостаток сна)

Світлана Личак | 2015-02-17 22:00

Я згодна з тим, що робота в морзі важка, специфічна і, можливо, за неї потрібно платити. АЛЕ... Оплата повинна бути офіційна, розцінки повинні бути для всіх однакові і офіційно оприлюднені. І чому ми не платимо за ці послуги комунальному підприємству нашого міста, а платимо комерційній фірмі, якій сдали приміщення в аренду. Запитань більше ніж відповідей...

Б. ом | 2015-02-17 21:43

А ви коли-небудь були в морзі?? Відчували ТОЙ запах? Як в таких умовах можна працювати та ще й надавати послуги, досі не розумію? Низький уклін всім, хто там працює.

Аноним | 2015-02-17 21:39

***\\\ навчіться висловлюватися по людськи

правда | 2015-02-17 21:30

Гарну тему порушила пані депутатка, чекаємо продовження. Добре, що зачепила прокуратуру. от нехай ці працівники й розкажуть заодно, що вони робили з жертвами подій на Майдані.

Експерт | 2015-02-17 21:27

Жадоба заработать на будь-чому перекриває будь-які моральні людські цінності.
Не дивно, що на постсавєтском просторі відбулися жахливі війни. Зокрема зараз триває війна на Донбасі.
Адже навкруг досі панує дух від ЧК-НКВД -КГБ ублюдків.

Lexx | 2015-02-17 21:20

Lexx
правда
У вас есть информация? Поделитесь пожалуйста! Буду премного благодарен!

Фантом | 2015-02-17 21:18

Если бы разные депутаты не мешали людям официально работать и платить налоги, бюджет пополнялся бы куда значительнее.......

Влад | 2015-02-17 21:15

Веня
Полностью согласен! Тем более кто из вас не "благодарил" тех же врачей за помощь? Чем люди в морге хуже? Тем более что их работа не сахар и не для каждого. Я б за нее не взялся. Так почему бы не сделать эту благодарность официальной? Пусть работают, зарабатывают и пусть платят налоги. И если предприятие организовывает эту работу и обеспечивает уплату в казну, то почему бы и нет. Медицина у нас на дне, к сожалению и каждый крутится как умеет.

Золушка | 2015-02-17 21:14

Да за такую работу нужно вдвойне людям платить! А они еще все это официально делают, документы оформляют! Я за поддержку малого бизнеса!

оксана | 2015-02-17 21:13

Веня
минуточку,а эти люди что зарплату за свою работу не получают?

Константин | 2015-02-17 21:08

Что за чушь! Люди работают, официально платят налоги, а какая-то "депутатка" решила на всем этом "пропиарица"!

правда | 2015-02-17 21:03

Lexx
А кто сказал, что там ничего не слышно!?

Воланд | 2015-02-17 21:01

Цікаво, пані депутатка хоче " розібратися" в питанні***?
/// не богохульствуйте\\\

Lexx | 2015-02-17 20:52

Cтранно, почему не слышно о чем-то подобном из Винницы, Херсона или Ивано-Франковска? Ведь эта контора и там тоже есть

Чернігівець | 2015-02-17 19:49

Не знаю... нема в мене довіри до депутатів. Можливо пані депутат й сама не проти припасти до "моргового корита" про яке писав Читич? Я вже нічому не здивуюсь.

Веня | 2015-02-17 19:21

 Люди!!! На минуточку!!! Когда в последний раз вы мыли Ваших Родных, которые тяжело больны и не могут сами себя обслуживать?! А в морге должны исправить Ваше безразличное отношение к близким бесплатно????!!!!

уа | 2015-02-17 19:09

куда деваются комментариии... /// в небуття, якщо порушуються правила коментування внизу сайту///

безробітна | 2015-02-17 17:59

Молодець, Світлано! Побільше було б таких депутатів як Ви, Світлано!.

чернігівка | 2015-02-17 17:53

Читач.
Підтримаємо та допоможемо довести до кінця розпочату гарну справу. Виведемо хоч одне підприємство на чисту воду.

Читач. | 2015-02-17 17:33

Уважаемая Светлана Личак.Вы подняли очень важный вопрос,Вынесли на показ этиу свиноту могиль щиков наживающихся на чужом горе.Будут многие,я уверен,Вам благодарны эсли начатое дело будет доведено до конца.Спасибо.Удачи Вам.

Lee | 2015-02-17 17:29

Дуже цікава стаття, хотілось би бачити продовження та коментарі офіційних осіб

Андрей Олейник | 2015-02-17 17:18

Есть такая грустная шутка. Зашел за лекарствами, глянул на цены, решил, что дешевле умереть! По пути заглянул в ритуальные услуги, глянул на цены. Пошел обратно в аптеку. Необходимо расследование. Дайте ссылка на эту статью господину Чибисову. Гранд мерси!

Читич | 2015-02-17 16:56

На жаль таке скотство повсюдно.
А владні пики і їх прихлєбатєлі роблять вигляд з екранів ТБ, що все харашо прекрасная маркіза.
Чи є межа цинізиу у владної елітиу?
Вірогідно після цієї публікації це моргове корито передадуть іншим більш спритним "прєдпрініматєлям".

не байдужий | 2015-02-17 15:46

Люди! Не мовчіть! Корупція на горі людей! Цікаво, на яких машинах катаються ці санітари??? Скільки потрібно було дати "на лапу", щоб так безсовісно обдирати людей? Звісно і дах мають не в Дніпропетровську, а тут - в Чернігові. Віриться все ж - розворушиться це "осине" гніздо. Кесарю - кесарево, а Богу - Богово!

не байдужа | 2015-02-17 15:38

Сюда подходит пословица"Кому война, а кому мать родная".На чужом горе наживаются,Бога не бояться.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Окупація Криму. Спогади очевидця

SVOBODA.FM