Останнє оновлення: 21:26 п'ятниця, 15 лютого
Надзвичайні події
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Річка Стрижень токсична
Річка Стрижень токсична

Річка Стрижень токсична

Фахівці Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації здійснили перевірку вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста та токсичності поверхневих вод основних річок обласного центр.

Повідомляє Департаменту екології та природних ресурсів ОДА.

Перевірка пройшла у рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014 - 2020 роки.

Визначення вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі обласного центру здійснювалося в точках найбільш імовірного забруднення, в першу чергу, викидами автомобільного транспорту на вміст: оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки та пилу.

За результатами досліджень, що були здійснені в період з 14 по 16 жовтня, було зафіксовано підвищений вміст діоксиду сірки на рівні 1–1,7 рівнів гранично допустимих концентрацій на перехресті вул. 1-го Травня і вул. генерала Бєлова, на Красній площі. Найменш забрудненим є повітря по вулицях Елеваторній та ім. генерала Бєлова (поблизу дерев’яного Півня).

В інших досліджуваних місцях, а саме перехрестях: вул. Щорса - Толстого, вул. Рокосовського – Доценка, вул. Шевченка - Рокосовського, вул. Київська – Горького, вул. Войкова – проспект Миру, біля Головпоштамту, біля Красного мосту, біля підніжжя Болдиної гори, вул. Стахановців, вул. Незалежності, перевищень гранично допустимих концентрацій не зафіксовано.

Визначення токсичності поверхневих вод проводилося на річках Десна, Стрижень та Білоус в створах в межах міста за допомогою методики визначення токсичності води на ракоподібних Daphnia magna Straus (церіодафніях).

За результатами досліджень вода річок Десна, Білоус не чинить токсичної дії. Натомість, вода річки Стрижень в одному створі – біля РАЦСу – має слабку токсичну дію.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації нагадує, що стан довкілля міста Чернігова залежить від свідомості усіх його мешканців.

Довідка

Майже половину всіх викидів забруднюючих речовин в повітря становлять викиди від автотранспорту. Вони, на відміну від викидів промисловості, розподіляються по всій території міста. Найбільше викидів здійснюється в місцях накопичення автотранспорту, а саме: на перехрестях, біля світлофорів, в автомобільних пробках. Потужність викидів залежить від класу автомобільного двигуна, виду палива, яке використовується та від манери водіння автомобіля.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Подарунок Президенту України від дитячого будинку

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор