Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
Вкрали радість у дітей...
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / «Садочок» де? Або дитяча радість бур’янами заросла...
«Садочок» де? Або дитяча радість бур’янами заросла...

«Садочок» де? Або дитяча радість бур’янами заросла...

«Без вікон, без дверей, на жаль, вже не повна хата людей». Так у Кучинівці Щорського району говорять про приміщення місцевого дитячого садка, який свого часу був одним з кращих в області.

Нині 2-поверховий дитячий палац нагадує руїни після бомбардування авіацією. Хто винен у тому, що він перетворився на будинок-примару та чому у Кучинівці вже кілька років не можуть відкрити новий садочок?

Нетривале щастя…

Побудували Кучинівський дитсадок у 1984 році за кошти місцевого колгоспу. На той час комплекс був дійсно унікальним: власна система каналізації та водопостачання, комбінована їдальня, окрема потужна котельня, гори іграшок.

Але садок, розрахований на 80 діточок (Кучинівка – найбільше село в районі, тому проблем з недобором дітлахів не виникало) проіснував не довго – рівно 10 років. У 1994 році через економічну кризу в Україні збанкрутував колгосп, який утримував дитсад.

Розтягнули все до ниточки...

Рятувати комплекс переведенням його на баланс, скажімо, сільради, або ж іншими методами тодішні керівники села і району не захотіли, натомість застосували «класичний варіант» – розтягнули все до ниточки. Меблі, іграшки, посуд – не гребували нічим!

До того ж, за словами селян, найбільше «тягнули» ті, хто, як кажуть, був "за кермом", себто керівники та їх прибічники. А вже зараз, отримуючи «чесно» зароблену пенсію, ці люди (деякі з них навіть з райцентру приїздять) чи не щонеділі ходять до церкви (мабуть, є підстави так часто туди ходити) та з «ностальгічним» виразом на обличчі згадують такі «чудєсні врємєна совка».

Навіть зараз у деяких кучинівців домашній інтер’єр прикрашають килими та лаковані шухляди з садочка, на який тепер дивитися без болі в серці просто неможливо. А в тих же шухлядах рівненько складені речі внуків, які зараз, на жаль, сидять вдома і їх вихованням займаються не фахівці-вихователі, а ті ж бабусі і дідусі, які двадцять років тому наспівуючи «А Ленин всегда живой» розвалювали садочок.

Надія вмирає останньою…

Кілька років тому у Кучинівці заговорили про відкриття нового дитячого садка. Його запланували зробити у приміщенні колишньої колгоспної контори (поряд з приміщенням старого садочка, територія якого заросла кущами та бур’янами).

На старті фінансово допомогли італійці, з якими «піддружує» сільський голова Кучинівки Валентина Карась. А самотужки зрушити справу з мертвої точки керівництву району і навіть області, очевидно, було не під силу. Операція «Перевтілення: з контри в дитсадок» розпочалася торік.

За цей час у приміщенні колгоспної контори з’явився новий дах, пластикові вікна і територію майбутнього садочка обгородили дерев’яним парканом. На тому і зупинилося. Для того, щоб стіни нового садочка ожили і заповнилися дзвінким дитячим сміхом зараз треба не багато, не мало – 310 тисяч гривень.

Сто тисяч, які навесні ще встиг виділити екс-голова облдержадміністрації Володимир Хоменко (хоча під час свого візиту до села він обіцяв чверть мільйона з державної казни для садочка) так і не просочилися крізь «друшляк» Казначейства.

Але за словами Валентини Карась, яка, до речі, свого часу працювала секретарем у «розграбованому» дитячому садочку, кучинівці вірять, що вже цьогоріч у селі відкриється новий дитячий садок. Чи буде у Кучинівці новий дитячий палац (хай хоч і одноповерховий) покаже час.

 

Коментарі (1)

старожилу | 2014-04-14 20:35

дякуємо
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM